ساخت دوربینی که تصاویر ۳بعدی ضبط می‌کند (+عکس)

دوربین “Vuze XR” تصاویر را در دو حالت ۳۶۰ درجه و ۱۸۰ درجه ضبط می‌کند که برای اولین بار امکان ضبط فیلم‌های ۳بعدی و واقعیت مجازی را توسط یک دوربین فراهم کرده است.

موبنا – احتمالا تاکنون به تصاویر ۳۶۰ درجه که به بینندگان اجازه می‌دهد تا با حرکت دادن یک نماد مرکزی روی صفحه، تصویر را بچرخانند و نمای ۳۶۰ درجه محیط عکس را ببینند، برخورد کرده‌اید و شاید هم در یکی از مراکز تفریحی، هدست واقعیت مجازی را امتحان کرده‌اید.

دوربین “Vuze XR” که توسط شرکت “HumanEyes Technologies” توسعه یافته است، نه تنها اجازه می‌دهد کاربران خاطرات خود را به صورت ۳۶۰ درجه و کروی ثبت کنند، بلکه می‌تواند با لمس یک دکمه به یک دوربین سه بعدی تبدیل شود.

ساخت دوربینی که تصاویر ۳بعدی ضبط می‌کند (+عکس)

این دوربین، مناسب افرادی است که می‌خواهند عمق بیشتری را در ویدیوهایی که در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند، برای مخاطبانشان به ارمغان بیاورند تا تصاویر را جذاب‌تر و پرطرفدارتر کنند و حتی تصاویر را به صورت واقعیت مجازی ضبط کنند و نیازی به حمل دو دوربین مختلف نداشته باشند.

ساخت دوربینی که تصاویر ۳بعدی ضبط می‌کند (+عکس)

تاکنون جزئیات اندکی از نحوه عملکرد این دوربین منتشر شده است، اما می‌دانیم که این دستگاه می‌تواند ویدیوهای ۳۶۰ درجه را با کیفیت ۵.۷K در حالت استاندارد ضبط کند. بدین صورت که دو دوربین این دستگاه در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند، یا با لمس یک دکمه، به حالت ۱۸۰ درجه و ضبط تصاویر به شکل واقعیت مجازی می‌رود و به بینندگان اجازه می‌دهد با پوشیدن هدست واقعیت مجازی، خود را در فیلم غوطه‌ور کنند.

با استفاده از فناوری دوربین ۳۶۰ درجه و ۱۸۰ درجه برای واقعیت مجازی، در کنار قابلیت اشتراک‌گذاری فوری و پخش زنده و مستقیم، همگان می‌توانند از عکس‌برداری آزادانه لذت ببرند.

ساخت دوربینی که تصاویر ۳بعدی ضبط می‌کند (+عکس)

تصور کنید با این دوربین می‌توانید تصاویر یک کنسرت را به صورت ۳۶۰ درجه ضبط کنید و یا در دورهمی‌های خود، عکس و فیلم‌های واقعیت مجازی بگیرید.

دوربین “Vuze XR” برای عرضه در آخرین فصل سال ۲۰۱۸ و با قیمت حدود ۴۰۰ دلار برنامه‌ریزی شده است.

 منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا