ارتش آمریکا کارایی شما را ۴۰ درصد افزایش می‌دهد

موبنا – تحقیقات صورت گرفته طی چند دهه گذشته در مورد افرادی که کم‌خوابی دارند و به اندازه کافی استراحت نمی‌کنند نشان داد زمانی که این افراد از خواب بیدار می‌شوند معادل ۲۰۰ میلی‌گرم کافئین یا دو فنجان قهوه مصرف می‌کنند و حدود چهار ساعت بعد از این اتفاق هم ۲۰۰ میلی‌گرم کافئین دیگر وارد بدن خود می‌کنند.

افرادی که به هنگام شب فعالیت می‌کنند در بررسی‌های صورت گرفته اعلام کردند که معمولا در ابتدای شیفت کاری خود ۲۰۰ میلی‌گرم کافئین مصرف می‌کنند. این در حالی است که میزان مصرف معمول کافئین برای هر فرد ۱۰۰ میلی‌گرم توصیه شده است.

با این وجود گذر زمان رفتار مردم برای مصرف مواد مختلف را تغییر داده است و الگوریتم‌های جدید نشان می‌دهد یک فرد چه میزان به خواب، استراحت، کار و مصرف کافئین نیاز دارد تا بتواند میزان کارایی و توانمندی خود را ۴۰ درصد افزایش دهد.

فردی که در هنگام شب ۵ ساعت می‌خوابد و ساعت ۶ صبح از خواب بیدار می‌شود، به احتمال قوی نخستین فنجان قهوه خود را ساعت ۷ بامداد می‌نوشد و دومین فنجان قهوه را هم ساعت ۹ صبح مصرف می‌کند. این زمان بندی بر اساس بررسی سازمان تحقیقات ارتش آمریکا روی تعداد زیادی از مردم جهان به دست آمده است و یک الگوریتم استاندارد محسوب می‌شود.

«جاکاس رِیفمن» مدیر گروه تحقیقات که به توسعه این الگوریتم کمک کرد توضیح داده است: «اگر قرار باشد به محل کار خود بروید، یک فنجان قهوه بنوشید، فعالیت‌های ذهنی خود را انجام دهید و در همه این شرایط ۴۰ درصد بر کارایی خود بیافزایید، آیا چنین فرآیندی را دوست ندارید؟ این همان هدفی است که الگوریتم جدید ارتش آمریکا به دست آورده است».

نرم‌افزار طراحی شده ارتش آمریکا برای ارتقا کارایی هر فرد به صورت جداگانه هنوز به صورت عمومی عرضه نشده است. با این وجود مدیران ارتش آمریکا امیدوارند اجازه توسعه عمومی این نرم‌افزار را بگیرند و اپلیکیشن موبایلی آن را هم تولید کنند. نسخه ساده شده این روش محاسباتی و راهکارهای مربوط به آن روی سایت اینترنتی ۲B Alert وابسته به دولت آمریکا منتشر شده است.

نکته مهم اینجاست که الگوریتم نرم‌افزاری ارتش آمریکا از هوش مصنوعی بهره می‌برد و بنابراین می‌تواند از رفتارهای فرد یاد بگیرد. بنابراین با گذشت زمان این الگوریتم هوشمند رفتارهای شما را به خاطر می‌سپارد و رژیم ویژه مصرف کافئین را به شما ارایه می‌دهد.

خروج از نسخه موبایل