یک هتل متفاوت برای علاقه مندان به ویتنام! (+عکس)

تیم معماری Vo Trong Nghia تمایل خود را به افزودن فضای سبز بیشتر به شهرهای ویتنام ابراز کرده اند و این رویکرد را در آخرین پروژه خود در هتل شیکلند به نمایش گذاشته اند.

موبنا؛ علی مهدوی – این ساختمان خارق العاده تقریبا به صورت کامل در پوشش گیاهی پوشانده شده و منظره زیبایی در نزدیکی ساحل دانانگ (Da Nang) ایجاد کرده است.

هتل شیکلند در یک نقطه ی بسیار زیبا در کنار ساحل واقع شده که نمای بسیار زیبایی از دریا نشان میدهد. اما فقط یک مشکل وجود دارد: عرض زمین هتل (فاصله از ساختمان های چپ و راست زمین) تنها ۱۵ متر است.

در پاسخ به این محدودیت، تیم Vo Trong Nghia یک برج بلند ۷۲ متری را طراحی کرد که شامل پارکینگ در زیرزمین، یک کافه در طبقه اول، محل پذیرش مهمان در لابی طبقه دوم و یک استخر روباز و کافه است. بقیه فضاها به ۱۲۹ اتاق هتل اختصاص داده شده است.

سه طرف این هتل به طور کامل با گیاهان پوشانده می شود. این گیاهان با دقت انتخاب شده اند تا هم از لحاظ زیبایی شناختی مناسب باشند و همین طور نور را به خوبی در اتاق های هتل و بالکن فیلتر کنند. اگر طراحی های اولیه به خوبی اجرا شوند، این هتل میتواند جذابیت بصری بسیار زیبایی داشته باشد. برخلاف هتل Bosco Verticale میلان و هتل Oasia سنگاپور.

اضافه کردن این مقدار از پوشش گیاهی به یک ساختمان به طور طبیعی مشکلات بالقوه ای از جمله رطوبت، وزن اضافی و اینگونه موارد را ایجاد میکند. علاوه بر این نگهداری از آن بسیار سخت است.

با این حال، این شرکت تجربه قابل ملاحظه ای در زمینه استفاده از گیاهان در پروژه های خود دارد، از جمله خانه های درختان، خانه های Binh و مهد کودک Farming ، پس هیچ گونه شکی نخواهد بود که این پروژه در دستان افراد توانایی است.
هتل شیکلند در حال حاضر در حال ساخت است و انتظار می رود تا اوایل سال ۲۰۱۹ تکمیل شود.

دنبال کنید @ اینستاگرام