سه سامانه هوش تجاری، رتبه بندی و اعتبار خریدار دربانک توسعه صادرات رونمایی شد

سه سامانه هوش تجاری (BI)، رتبه بندی و ارکان اعتباری (CBRM) و اعتبار خریدار از زیرسیستم‌های نرم افزار جامع ارزی (سجا) با حضور دکتر علی صالح آبادی در بانک توسعه صادرات رونمایی و راه اندازی شد.

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، دکتر صالح آبادی در این مراسم که با حضور اعضای هیات مدیره و مدیران بانک برگزار شد، تاکید کرد: اهمیت نرم افزارها و سامانه هایی که حرکت پیش رونده بانک را تسریع می کنند برای مدیریت عالی بانک روشن است و همواره مشوق همکاران تلاشگر در این حوزه خواهیم بود.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اعلام این مطلب که ساماندهی انبار داده و اطلاعات مورد نیاز حائز اهمیت است، گفت: بسیاری از دستگاهها مانند بانک مرکزی، دیوان محاسبات متناسب با نیاز خود از ما اطلاعات می‌خواهند و لازم است به سرعت گزارش مربوطه را استخراج کنیم که راه اندازی سامانه “هوش تجاری” به بهبود وضعیت پاسخگویی کمک شایانی می کند.
وی کاربرد دیگر این سامانه را استفاده داخلی مدیران بانک اعلام و تصریح کرد: ابزار تحلیل در هر سازمانی، داده ها و اطلاعات موجود است و با توجه به نیاز هیات مدیره و مدیران در رده های مختلف، وجود سامانه هوش تجاری منتج به اتخاذ تصمیمات مناسبتر مبتنی بر داده خواهد شد.
دکتر صالح آبادی با اشاره به سامانه “رتبه بندی و ارکان اعتباری (CBRM)” گفت: ویژگی این سامانه را مکانیزه شدن ارتباطات بین بخشهای مختلف بانک است و در این سامانه خطاهای انسانی کاهش می یابد.
به گفته مدیرعامل بانک توسعه صادرات سامانه “اعتبار خریدار” درحوزه کالا و پروژه ها را باید متفاوت نگریست چرا که در بخش قراردادهای مربوط به کالا سهولت بیشتری وجود دارد اما در بخش پروژه ها اینگونه نیست.
سامانه “اعتبار خریدار” از زیر سیستمهای نرم افزار جامع ارزی (سجا) به گونه ای طراحی شده است که کل اطلاعات قراردادهای مربوط به این نوع از خدمات ارزی، اعم از پرداخت، بازپرداخت، سود، مدت و ….در آن ثبت می شود و درصورت درخواست هریک از ذینفعان گزارش مورد نیاز از آن به راحتی قابل دسترس خواهد بود.
همچنین در این نشست خانم عشرت عدالت مدیر مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات با برشمردن ویژگی های این سه سامانه و اهداف آن، بر رفع نیازهای عملیاتی بانک تاکید کرد.

دنبال کنید @ اینستاگرام