CatEye Quick؛ یک کامپیوتر ساده برای دوچرخه سواران (عکس)

چند وقت پیش ما در مورد سیستم CatEyeSYNC شنیده بودیم، که امکان کنترل چراغ‌های دوچرخه را به اندازه هفت عدد چراغ توسط یک گوشی هوشمند ارائه می‌داد.

موبنا؛ علی مهدوی – یعنی اگر شما در دوچرخه خود چراغ‌های چندگانه داشته باشید، متوجه می‌شوید که بارها و بارها همه آن‌ها را روشن یا خاموش می‌کنید. این جایی است که سیستم CatEyeSYNC  کاربرد دارد و به شما امکان می‌دهد تا از طریق تلفن هوشمند خود یک بار به صورت جداگانه یا همزمان چراغ‌ها را کنترل کنید.
اما اکنون، شرکت CatEye یک کامپیوتر دوچرخه (Cycocomputer) جدید معرفی کرده است، که با توجه به محدودیت بودجه دوچرخه سواران طراحی شده است!

معمولاً کامپیوترهای دوچرخه سواری مستطیل شکل و فانتزی برای افرادی ساخته می‌شوند که به تمرینات سخت و طاقت فرسا می‌پردازند و این دستگاه‌ها اطلاعاتی مانند ضربان قلب، سرعت و قدرت به کار گرفته شده توسط ماهیچه‌ها را همراه با اطلاعات پایه(مانند مقدار گلوکز و …) نشان می‌دهند. برخلاف آن‌ها، صفحه نمایش LCD دایره‌ای Quick، فقط پارامترهای اولیه را به کاربران نشان می‌دهد، که در واقع همان اطلاعاتی است که اکثر دوچرخه سواران مبتدی و علاقمندان تفریح با دوچرخه به آن نیاز دارند.

با فشردن دکمه ضد آب تعیین وضعیت این دستگاه، دوچرخه سوار می‌تواند از بین نمایشگرهای سرعت فعلی، سرعت میانگین، سرعت بیشینه، فاصله طی شده، مجموع کل فواصل طی شده، مدت زمان سفر و ساعت، یکی از آن‌ها را سوئیچ کند. همچنین یک سنسور سرعت و یک آهنربای دوچرخه نیز برای جمع آوری اطلاعات سرعت در این کامپیوتر گنجانده شده است.

نیروی کامپیوتر و سنسور آن توسط یک باتری سلولی تأمین می‌شود. این باتری تا مدت یک سال نیاز به تعویض ندارد. به عبارت دیگر شما می‌توانید با هر باتری حدود ۱۰ هزار کیلومتر مسیر طی کنید.

این دستگاه با وزن ۲۴ گرم به راحتی از دسته فرمان دوچرخه جدا می‌شود. قیمت این وسیله تا سپتامبر امسال ۶۵ دلار آمریکا می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 16 =

دنبال کنید @ اینستاگرام