رشد خیره‌کننده استفاده از کارت‌های اعتباری در روسیه

سالانه بیش از ۲۰ درصد به تعداد استفاده‌کنندگان از کارت‌های اعتباری بانکی در روسیه افزوده می‌شود.

موبنا – یکاترینا پتلینا – رئیس شرکت «ویزا» در روسیه – گفت: روسیه بزرگترین بازار استفاده‌کننده از کارت‌های اعتباری را دارد که با گذشت ۳۰ سال از ورود این کارت‌ها، هم‌اکنون در میان ۱۰ کشور برتر جهان از حیث شمار استفاده کنندگان از کارت‌های بانکی قرار دارد.
وی افزود: تعداد تراکنش‌های بانکی با کارت‌ها سالانه رشد ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد و ۲۰ درصد به تعداد متقاضیان کارت‌های اعتباری افزوده می‌شود که در مجموع بیش از ۶۵ درصد از گردش‌های مالی روسیه با کارت‌های اعتباری بانکی انجام می‌شود.
از سوی دیگر بسیاری از بانک‌های بزرگ و کوچک روسیه به سیستم‌های پرداخت جدید مجهزند و کاربران آنان به راحتی با استفاده از تلفن‌های همراه و ساعت‌های هوشمند با بهره‌گیری از سیستم‌های اپل پی، گوگل پی و سامسونگ پی، پرداخت‌های روزانه خود را انجام می‌دهند.
افتتاح و صدور کارت‌های بین‌المللی ویزاکارت و مسترکارت در کنار کارت پرداختی میر روسیه تنها چند دقیقه زمان مشتریان بانک در این کشور را می‌گیرد و حتی فروشگاه‌ها، مراکز خرید، پمپ بنزین‌ها و اپراتورهای تلفن همراه نیز علاوه بر بانک‌ها اینگونه کارت‌ها را برای مشتریانشان صادر می‌کنند.

 منبع: ایسنا 

دنبال کنید @ اینستاگرام