با عکس‌های بی‌کیفیت موبایل در شب خداحافظی کنید

عکس‌برداری، چیزی شبیه به نقاشی با نور، روی بومی حساس به آن است. از همین رو، در غیاب نور، عکس‌برداری کاملاً چالش برانگیز خواهد بود زیرا در اکثر موارد، عکس‌هایی تاریک و تار به ثبت خواهد رسید.

موبنا – خواه قصد ثبت تصاویر از شامی دلچسب در حضور نور شمع را داشته باشید یا بعد از ظهری در کنار خانواده در محیطی کم‌ نور یا حتی زندگی پر جنب و جوش شهری را در شب به تصویر بکشید، HUAWEI P20 Pro چالش‌های عکس‌برداری را در این شرایط به فراموشی خواهد سپرد. در ادامه مروری خواهیم داشت بر مواردی که باید در خصوص این پادشاه عکس‌برداری در نور کم بدانید.

 

  • جذب نور بیشتر با استفاده از ترکیب سه لنزی ِLeica

با تکیه بر سرمایه‌گذاری روی همکاری بلندمدت با Leica، هواوی موفق شده HUAWEI P20 Pro را به ترکیب سه دوربینه از طرف لایکا، با بیشترین تعداد مجموع پیکسلی که در گوشی‌های هوشمند مدرن شاهد هستیم، مجهز کند. سیستم دوربین این گوشی هوشمند از یک سنسور RGB (رنگی) با رزولوشن ۴۰ مگاپیکسل، یک سنسور تک رنگ (سیاه و سفید) با رزولوشن ۲۰ مگاپیکسل و یک سنسور ۸ مگاپیکسلی با لنز تله‌فوتو (برای تشخیص و استفاده از عمق میدان) تشکیل شده تا تصاویری را با نور بیشتر و جزئیات ممتاز ایجاد کند.

در نتیجه این امر، HUAWEI P20 Pro موفق شده به بالاترین امتیاز کلی ِ DxOMark تابه امروز یعنی عدد ۱۰۹ در دسته دوربین گوشی‌های هوشمند دست ‌پیداکند. بدنیست بدانید DxOMark وب‌سایتی است که رده‌بندی و امتیازدهی کیفیت تصاویر به ثبت رسیده برای دوربین‌های مستقل، لنزها و دستگاه‌های الکترونیکی ِ همراه ِ مجهز به دوربین را ارائه می‌دهد.

  • بهترین عکس‌های به ثبت رسیده در نور کم با سنسوری با ISO ِ ۱۰۲۴۰۰!

تمامی گوشی‌های هوشمند، به دنبال ارائه بهترین نتیجه در زمینه عکس‌برداری در نور شب برای مشتریان هستند. HUAWEI P20 Pro با ارائه بهترین قابلیت‌های مخصوص عکس‌برداری در شب، آمده تا تمامی رقبا را شکست دهد. با بهره‌مندی از سنسور ِ کراپ ِ ۱/۱.۷ اینچی (با ضریب کراپ ۴.۶ برابر)، این دستگاه می‌تواند تصاویری واضح‌تر و با کیفیت بالاتر را ارائه دهد. همچنین با بهره‌مندی از لنزهای واید با مولفه میزان گشودگی دیافراگم برابر با f/1.8، f/1.6 و f/2.4 در کنار یک سنسور حساس به نور با ISO تا مقدار فوق‌العاده ۱۰۲۴۰۰، این گوشی هوشمند تصاویری مهیج را ایجاد می‌کند که چشم‌های دنبال‌کنندگان شما را در شبکه‌های اجتماعی، خیره خواهد کرد.

 

  • با لرزش‌گیر تصویر هوش‌مصنوعی، با عکس‌های تار در شب خداحافظی کنید!

شرایط نوری محدود یا شب، سناریوهایی هستند که عموماً به عکس‌برداری لانگ اکسپوژر یا با نوردهی به مدت طولانی، نیاز دارند. این امر به معنای کاهش سرعت شاتر توسط گوشی هوشمند است تا امکان دریافت نور بیشتر را برای سنسور تصویر فراهم کند. فرایندی که الزاماً به استفاده از یک سه‌پایه نیاز خواهد داشت. در فرایند ثبت عکس‌های لانگ اکسپوژر، شاتر برای چند ثانیه بیشتر باز خواهد ماند. امری که باعث خواهد شد عکس‌برداری در زمانی که گوشی در دستان شما قرار گرفته است و طبیعتاً لرزش‌هایی را به همراه دارد، به ثبت خروجی‌های تار منجر شود. برای آنکه عکس‌برداری در شب برای تمامی افراد آسان شود، هواوی، پرچمدار جدید خود HUAWEI P20 Pro را به لرزش‌گیر تصویر هوش مصنوعی (AI Image Stabilization) مجهز کرده تا به دوران تصاویر تار در شب پایان داده و همچنین فیلم‌برداری شفاف و بدون لرزش از سوژه‌های متحرک را بدون نیاز به یک سه‌پایه، ممکن سازد. HUAWEI P20 Pro امکان ثبت تصاویر لانگ اکسپوژر را تا ۶ ثانیه و بدون نیاز به یک سه‌پایه فراهم می‌کند. نتیجه امر نیز تصاویری شفاف و واضح با جزئیات عالی است.

  • عکس‌برداری استادانه در شب به لطف تکنولوژی هوش مصنوعی

آنچه در HUAWEI P20 Pro کاملاً خاص به نظر می‌رسد آن است که به واسه هوش‌ مصنوعی، عکس‌برداری حرفه‌ای را برای تمامی کاربران ممکن ساخته و تمامی افراد را از این موهبت، بهره‌مند خواهد کرد؛ خواه این کاربران، عکاس‌های آماتور باشند یا عکاس‌های حرفه‌‌ای. HUAWEI P20 Pro امکان شناسایی بیش از ۵۰۰ سناریو را در ۱۹ دسته‌بندی متفاوت خواهد داشت. به محض اینکه شناسایی سناریو انجام شود، این محصول، حالت مناسب عکس‌برداری را متناسب با سوژه انتخاب کرده و به طور خودکار، پارامترهای دوربین را برای ارائه تصاویر چشم‌نواز با استانداردهای هم‌سطح با عکس‌های ارائه شده در گالری‌های معتبر، تنظیم خواهد کرد. همچنین زمانی که سناریوی عکس‌برداری در شب تشخیص داده شود، گوشی به طور خودکار، حالت عکس‌برداری در شب را برای ثبت تصاویر درخشان با جزئیات پیچیده و زیاد، فعال خواهد کرد.

  • برای اولین‌بار در یک گوشی؛ زوم هیبریدی ۵ برابری!

HUAWEI P20 Pro از بزرگنمایی هیبریدی ۵ برابری (۵x Hybrid Zoom) قدرتمند بهره‌مند شده که امکان ثبت تصاویر عالی را در شب، با حفظ تک تک جزئیات فراهم می‌کند. در صورتی که شما علاقه خاصی به عکس‌برداری در زمان مسافرت دارید، مطمئناً این محصول، گوشی هوشمندی است که می‌تواند یار و یاور شما باشد.

HUAWEI P20 Pro با بهره‌مندی از تکنولوژی منحصر به فرد، آمده که بازی رقابت بین دوربین‌های گوشی‌های هوشمند را به نفع خود تغییر دهد و موفق شده عنوان بهترین گوشی هوشمند را در زمینه عکس‌برداری در نور محدود را به خود اختصاص دهد. این دستگاه به نحوی طراحی شده تا حتی در زمانی که نوری در کار نیست، به خوبی بدرخشد!

دنبال کنید @ اینستاگرام