نگاهی به همه خودروهای مراسم ازدواج سلطنتی بریتانیا (+عکس)

در این مراسم مجموعه‌ای از خودروهای زرهی «رنج روور» با اسکورت ماموران پلیس استفاده شد و همان طور که در این عکس مشخص است، این اتومبیل‌ها برای رساندن خانواده سلطنتی در منطقه برکشایر مورد استفاده قرار گرفتند.

موبنا – سرانجام مراسم ازدواج سلطنتی بریتانیا در یک روز آفتابی برگزار شد و مشهورترین افراد در کنار خانواده سلطنتی بریتانیا گرد هم آمدند تا شاهد آغاز زندگی مشترک «پرنس هری» و «مگان مارکل» باشند.

«پرنس هری» برای انتخاب همسر خود ساختارشکنی کرد و بر خلاف رسوم همیشگی، شخصی خارج از خاندان سلطنتی را برگزید و از دیگر اتفاقاتی که او انجام داد، کنار گذاشتن برخی آداب و رسوم سنتی برای برگزاری مراسم عروسی بود. مدرن‌سازی مراسم عروسی سلطنتی حتی در انتخاب اتومبیل‌هایی مخصوص عروس و داماد هم دیده شد.

در این مراسم مجموعه‌ای از خودروهای زرهی «رنج روور» با اسکورت ماموران پلیس استفاده شد و همان طور که در این عکس مشخص است، این اتومبیل‌ها برای رساندن خانواده سلطنتی در منطقه برکشایر مورد استفاده قرار گرفتند. عکسی که در اینجا منتشر شده است، زوج خوشحال را نشان می‌دهد که در حال رفتن به «قلعه وینزور» هستند و بر اتومبیل ضدگلوله ۴x4 سوار شده‌اند.

با این وجود اتومبیل «جگوار ای-تایپ کانسپت زرو» که در این مراسم مورد استفاده قرار گرفت نیز توجه همگان را به خود جلب کرد. مدل این خودرو به سال ۱۹۶۸ میلادی برمی‌گردد و این مدل ویژه که با نام «ای-تایپ» شناخته می‌شود بار دیگر مهندسی شده است تا با استفاده از انرژی الکتریسیته نیروی مورد نیاز خود را تامین کند و درصد آلایندگی آن صفر باشد. بنابراین می‌توان گفت این اتومبیل قدیمی، سیستم کاملا مدرن و امروزی دارد.

اگر شما هم تمایل دارید سنت‌های کلاسیک را دنبال کنید، در مراسم ازدواج سلطنتی بریتانیا به این سنت‌ها نیز توجه ویژه شد. در این مراسم همچنین از یک دستگاه «رولز-رویز فانتوم IV» مدل ۱۹۵۰ استفاده شد که این محصول یکی از اتومبیل‌های کلکسیون شخصی خانواده سلطنتی بریتانیا محسوب می‌شود و از آن به عنوان ماشین عروس برای حمل «مگان مارکل» از «سیلودن هاوس» تا «قلعه وینزور» استفاده شده است.

از بین ۱۸ دستگاه «رولز-رویز فانتوم IV» این نخستین خودروی تولید شده بود و اگر به طراحی منحصر به‌فرد بدنه آن توجه کنید، خواهید دید که سازندگان انگلیسی خودرو چگونه این اتومبیل لوکس را در شهر «مولینر» تولید کرده‌اند.

البته باید توجه داشته باشید که اتومبیل‌های استفاده شده در مراسم ازدواج سلطنتی بریتانیا فقط به موارد یاد شده محدود نمی‌شود. یک دستگاه «مرسدس-بنز کلاس وی» به رنگ مشکی برای حمل برخی از عالی‌رتبه‌ترین اعضای خانواده سلطنتی در «قلعه وینزور» در صبح روز مراسم مورد استفاده قرار گرفت.

همچنین مدیر روابط عمومی برگزار کننده این مراسم به عنوان مهمان با یک دستگاه آئودی حاضر شد که این اتفاق نشان دهنده ارتباط میان شهر «اینگولشتات» و خانواده سلطنتی است. اینگولشتات یک شهر تاریخی در ساحل رود دانوب محسوب می‌شود که مرکز پالایشگاه‌های نفت جنوب آلمان و مرکز کارخانه خودروسازی آئودی است. آئودی یک شرکت خودروسازی بریتانیایی محسوب نمی‌شود و استفاده از آن در این مراسم مهم نشان داده است که خانواده سلطنتی تا چه اندازه به در جریان بودن خون اروپایی اعتقاد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام