ارتش آمریکا چگونه وزن شما را ۳ روزه کاهش می‌دهد؟!

بر اساس ابزار محاسبه کالری که توسط وزارت سلامت و بهداشت آمریکا منتشر شده است، ارتش این کشور رژیم غذایی مربوط به روز اول تا سوم را منتشر کرد تا مردم عادی هم بتواند از آن استفاده کنند.

موبنا – آیا شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که تمایل دارید که می‌خواهید با دنبال کردن یک رژیم غذایی ساده در فاصله زمانی کوتاه چند کیلوگرم از وزن خود را کم کنید؟ اگر با هدف پیدا کردن چنین روشی در سایت‌های اینترنتی گشت و گذار می‌کنید، بهتر است به دنبال روشی موسوم به «رژیم غذایی نظامی» بگردید.

در کشور آمریکا از این فرآیند با نام «رژیم غذایی نیروی دریایی»، «رژیم غذایی نظامی» یا «رژیم غذایی بستنی» یاد می‌کنند. زیرا در کنار هات داگ و تن ماهی، شما در سه روز متوالی که این رژیم غذایی را دنبال می‌کنید می‌بایست به صورت مستمر بستنی بخورید. ممکن است این فرآیند اندکی عجیب برای شما به نظر برسد، ولی ارتش آمریکا بر اساس بررسی‌های تخصصی که در آزمایشگاه‌های خود انجام داده به این نتیجه رسیده است که «رژیم غذایی نظامی» برای سربازان آن بهترین گزینه محسوب می‌شود.

ارتش آمریکا چگونه وزن شما را ۳ روزه کاهش می‌دهد؟!

رژیم غذایی نظامی یک نوع تنوع در غذاهای روزمره محسوب می‌شود که در زندگی عادی می‌تواند برای دوره زمانی سه روزه آن را دنبال کنید. این فرآیند مبتنی بر غذاهایی دنبال می‌شود که به صورت تصادفی در طول روز آنها را می‌خورید و اگر بخواهید در فاصله زمانی کوتاه وزن خود را کاهش دهید، می‌توانید از فرآیند مذکور استفاده کنید. این نوع رژیم غذایی به گونه‌ای دنبال می‌شود که ارتش آمریکا هم اکنون آن را در نیروهای خود به کار می‌گیرد و به آنها توصیه می‌کند که اگر برای دوره زمانی سه روزه تا یک هفته روش غذایی مذکور را دنبال کنند، می‌توانند به طور میانگین حدود ۳ کیلوگرم از وزن خود بکاهند. برنامه‌های غذایی معمولا بسیار پایه‌ای هستند و در آنها میزان مصرف کالری به حداقل می‌رسد. با این توضیحات، بد نیست با این رژیم غذایی ارتش آمریکا آشنا شوید و دریابید که سربازان آمریکایی چگونه از این طریق وزن خود را پایین میاورند.

«ایلاین مگی»  نویسنده کتاب «اگر دیابت دارم بگو چه بخورم» که یکی از محققان آزمایشگاه تخصصی ارتش آمریکا محسوب می‌شود در این خصوص گفت: «با رژیم‌های غذایی کم کالری و با درصد اندک کربوهیدرات، شما به طور معمول مایعات داخل بدن و به دنبال آن عضلات بدن خود را از دست می‌دهید. زمانی که میزان گلیکوژن بدن پایین می‌آید، سطح آب در بدن انسان به سرعت کم می‌شود و این اتفاق در شرایطی صورت می‌گیرد که شما در مقابل جذب کربوهیدرات و کالری مقاومت داشته باشید. ولی باید گفت که این نوع رژیم غذایی خوب نیست، زیرا زمانی که شروع به خوردن غذا به صورت طبیعی می‌کنید، وزن شما مجدد برمی‌گردد».

ولی باید گفت رژیم غذایی نظامی فرآیند کاملا متفاوت را دنبال می‌کند. بر اساس ابزار محاسبه کالری که توسط وزارت سلامت و بهداشت آمریکا منتشر شده است، ارتش این کشور رژیم غذایی مربوط به روز اول تا سوم را منتشر کرد تا مردم عادی هم بتواند از آن استفاده کنند.

ارتش آمریکا چگونه وزن شما را ۳ روزه کاهش می‌دهد؟!

روز اول – صبحانه: نصف گریپ‌ فروت، دو تکه نان تست، دو قاشق سوپ‌خوری روغن بادام زمینی، یک فنجان قهوه یا چای (با کافئین)

روز اول – ناهار: نصف فنجان تن ماهی، یک تکه نان تست یک فنجان قهوه یا چای (با کافئین)

روز اول – شام: ۸۵ گرم هر نوع گوشت، یک فنجان لوبیا سبز، نصف موز، یک سیب کوچک، یک فنجان بستنی وانیلی

توصیه شده است که فرد در هنگام صبحانه چای یا قهوه کافئین دار بنوشد، یک تکه نان تست را به همراه دو قاشق سوپ‌خوری کره بادام‌زمینی مصرف کند و در انتها نصف یک گریپ فروت را بخورد. این خوراکی‌ها در مجموع ۳۰۸ کالری دارد.

در هنگام ناهار فرد می‌بایست یک فنجان قهوه یا چای بنوشد، اجازه خوردن یک تکه نان تست را دارد که نان تهیه شده با آرد گندم بهترین نوع آن محسوب می‌شود، و معادل نصف یک فنجان تن ماهی هم به او توصفه شده است. این مجموعه خوراکی‌ها نیز ۱۳۹ کالری دارند.

برای وعده شام نیز توصیه شده است که فرد ۸۵ گرم هر نوع گوشتی را که تمایل داشت مصرف کند که اندازه آن کوچک‌تر از یک گوشی هوشمند معمولی محاسبه می‌شود، او می‌تواند یک فنجان لوبیا سبز پخته شده بخورد، و در پایان نصف موز یا یک سیب را میل کند. البته توجه داشته باشید که نباید در این رژیم غذایی از یک سیب بزرگ استفاده کرد، زیرا میزان کالری‌ موجود در آنها متفاوت است. ولی نکته مهم اینجاست که پس از خوردن همه این خوراکی‌ها، فرد می‌توان معادل یک فنجان بستنی وانیلی بخورد. اگر فرد تصمیم گرفته باشد برای ۸۵ گرم گوشت خود یک تکه استیک را جایگزین گوشت سینه جوجه بکند، مجموع کالری‌های این وعده غذایی ۶۱۹ محاسبه می‌شود.

بر این اساس اگر فرد در طول روز استیک را به همراه بستنی وانیلی و میوه‌های شیرین مصرف کرده باشد، در پایان شب درمجموع ۱۰۶۶ کالری وارد بدن خود کرده است.

«لیزا درایِر» از دیگر محققان وابسته به ارتش آمریکا در این خصوص می‌گوید: «اگر شما در طول یک روز بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ کالری مصرف کنید، این میزان کاهش وزن قابل ملاحظه دشوار خواهد بود. شما از ادامه این کار خسته و مضطرب می‌شوید و با دشواری تمرکز می‌کنید. تمرین‌ها برای شما سخت‌تر خواهند بود و احساس گرسنگی بیشتری را تجربه خواهید کرد».

در اینجا رژیم غذایی روز دوم توضیح داده شده است. برای روز دوم با اینکه حجم بیشتر چربی وارد بدن می‌شود، ولی در مجموع ۱۱۹۳ کالری را در طول روز مصرف می‌کنید.

ارتش آمریکا چگونه وزن شما را ۳ روزه کاهش می‌دهد؟!

روز دوم – صبحانه: یک تخم مرغ، یک تکه نان تست، نصف موز

روز دوم – ناهار: معادل یک فنجان ‍پنیر خامه‌ای، یک تخم آب‌پز شده، ۵ عدد بیسکوئیت کراکر نمکی

روز دوم – شام: دو عدد هات داگ بدون نان، معادل یک فنجان کلم بروکلی، نصف فنجان هویج، نصف موز، نصف فنجان بستنی وانیلی

صبحانه تنها وعده غذایی در روز دوم محسوب می‌شود که اجازه دارید در آن یک تکه نان تست بخورید و در کنار آن یک تخم پخته شده را به همراه نصف موز مصرف می‌کنید. در این اتفاق در مجموع ۲۲۳ کالری وارد بدن شما می‌شود.

در وعده ناهار یک تخم مرغ کاملا آب‌پز شده در اختیار شما قرار می‌گیرد، پنج تکه بیسکوئیت کراکر نمکی، و یک فنجان پنیر خامه‌ای. اگر پنیر خامه‌ای پرچرب را انتخاب کرده باشید در مجموع ۳۴۰ کالری را با این مجموع خوراکی‌ها وارد بدن خود می‌کنید.

برای وعده شام نصف موز، نصف یک فنجان هویج، یک فنجان کامل کلم بروکلی، دو هات داگ بدون نان و نصف فنجان بستنی وانیلی در نظر گرفته شده است. این مجموعه غذایی ۶۳۰ کالری دارد، البته به شرطی که هات‌ داگ پرچرب انتخاب کرده باشید.

دکتر درایر در این خصوص توضیح می‌دهد: «من هرگز در رژیم‌های غذایی که به صورت شخصی ارایه می‌دهم، خوردن هات داگ یا هرگونه گوشت فرآوری شده را توصیه نمی‌کنم. زیرا آنها احتمال بروز سرطان را در بدن افراد افزایش می‌دهند. تا امروز ثابت شده است که بستنی برای مدیریت کالری‌های بدن خوراکی مفیدی نیست. ولی اطمینان داشته باشید که این رژیم غذایی می‌تواند شما را به وزن ایده‌آل برساند».

رژیم غذایی روز سوم نیز به قرار زیر اعلام شده است:

ارتش آمریکا چگونه وزن شما را ۳ روزه کاهش می‌دهد؟!

روز سوم – صبحانه: ۵ تکه بیسکوئیت کراکر نمکی، یک تکه پنیر چِدار، یک سیب کوچک

روز سوم – ناهار: یک عدد تخم مرغ کاملا آب‌پز شده یا پخته شده، یک تکه نان تست

روز سوم – شام: معادل یک فنجان تن ماهی، نصف موز، معادل یک فنجان بستنی وانیلی

شاید بتوان گفت روز سو سخت‌ترین روز در این رژیم غذایی محسوب می‌شود. زیرا طی آن فقط ۷۶۲ کالری را وارد بدن خود می‌کنید.

در وعده صبحانه یک تکه پنیر چِدار با پنج عدد بیسکوئیت نازک کراکر نمکی به همراه یک عدد سیب کوچک مصرف می کنید تا در مجموع در این وعده غذایی ۲۳۲ کالری وارد بدن شما شود.

وعده ناهار هم بسیار سبک در نظر گرفته شده است: یک تکه نان تست خشک به همراه یک تخم مرغ آب‌پز. حتی اگر این تخم‌مرغ را در روغن طبخ کرده باشید در مجموع ۱۷۰ کالری وارد بدن شما می‌شود.

برای وعده شام ۴۶۰ کالری پیش‌بینی شده است و شما می‌بایست نصف یک موز را به همراه یک فنجان تن ماهی و یک فنجان بستنی وانیلی بخورید.

دکتر مگی در این باره توضیح داده است: «باید توجه داشته باشید در روزهای نخست که این رژیم غذایی را دنبال می‌کنید قرار نیست متابولیسم بدن شما افزایش یابد تا چربی‌های بیشتری بسوزند».

با این وجود شما اجازه دارید مابقی روزهای هفته خوراکی‌های معمول و همیشگی خود را مصرف کنید و البته سعی کنید مجموع کالری‌هایی که در این اتفاق وارد بدن شما می‌شود بیشتر از ۱۵۰۰ عدد نشود. سپس شما می‌توانید هفته آینده مجددا رژیم غذایی سه روزه را شروع کنید.

مهم‌ترین نکته اینجاست که در این رژیم غذایی قرار نیست فعالیت بدنی خاصی انجام دهید و فقط می‌بایست مراقب غذا خوردن خود باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا