معرفی شاسی بلند جدید جگوار با حداکثر سرعت ۲۷۳ کیلومتر بر ساعت! (+عکس)

قرار است این محصول به عنوان یکی از پرسرعت‌ترین شاسی بلندهای جهان وارد خیابان شود و شرکت بریتانیایی اعلام کرده است برای این خودرو موتور ۵.۰ لیتر هشت سیلندر را در نظر گرفته است.

موبنا – رقابت برای ساخت شاسی بلندهای لوکس و پرقدرت میان شرکت‌های بزرگ آغاز شده است و در حالی که «پورشه کایِن» و «لامبورگینی اوروس» توجه همگان را به خود جلب کرده‌اند، شرکت جگوار می‌کوشد از این بازار رقابتی عقب نماند.

این شرکت هم اکنون برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است تا به زودی از «اف-پِیس اِس‌وی‌آر» رونمایی کند و گفته می‌شود که خودرو مذکور در گروه «عملیات ویژه خودروسازی» (SVO) یکی از زیرمجموعه‌های شرکت «جگوار لند رووِر» توسعه یافته است.

قرار است این محصول به عنوان یکی از پرسرعت‌ترین شاسی بلندهای جهان وارد خیابان شود و شرکت بریتانیایی اعلام کرده است برای این خودرو موتور ۵.۰ لیتر هشت سیلندر را در نظر گرفته است. تمام قابلیت‌هایی که برای این خودرو در نظر گرفته شده در بالاترین سطح قرار دارد و موتور آن بسیار پرقدرت است. موتور این محصول را می‌توان به صورت خلاصه به شکل زیر معرفی کرد:

  • توان: ۵۶۷ اسب بخار
  • گشتاور: ۷۰۰ نیوتون متر
  • حداکثر سرعت: ۲۷۳ کیلومتر بر ساعت
  • زمان صرف تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴.۰ ثانیه

با این توضیحات می‌توان گفت اتومبیل شاسی بلند «اِف-پِیس» یکی از پرسرعت‌ترین و پرقدرت‌ترین شاسی بلندها در جهان محسوب می‌شود و از این نظر می‌تواند با «پورشه ماکان توربو» و «آلفا رومئو استلویو کوادریفولیو» رقابت کند.

عکس‌هایی که منابع آگاه به صورت مخفیانه از مدل آزمایشی این خودرو تهیه کردند هم اکنون روی سایت‌های اینترنتی منتشر شده اس. بر اساس این تصاویر مشخص شد کیت عبور هوا به گونه‌ای در بدنه آن تعبیه شده است که به «اف-پِیس» حالت اتومبیل‌های کراس‌اوِر را می‌دهد. بر این اساس می‌توان گفت مدیریت جریان هوا در موتور V8 خودرو بسیار پیچیده است. البته این اتومبیل که عکس‌های آن لو رفته است با بدنه استتار شده مورد آزمایش قرار گرفته است و بنابراین نمی‌توان بخش‌های مختلف بدنه را به خوبی مورد تحلیل قرار داد.

این خودرو چهار لوله اگزوز را در قسمت پشت بدنه شامل می‌شود که یکی از شاخصه‌های سری اتومبیل‌های اِس‌وی‌آر است و بازبینی دقیق تصاویر کنونی نشان داده است روی این اگزوزها حفره‌های تنفیسی جدید تعبیه شده است. چهار چرخ این خودرو متحرک است و برای آن سیستم انتقال سرعت ۸ حالته در نظر گرفته شده است.

هنوز هیچ خبر رسمی در مورد زمان عرضه مدل نهایی این محصول اعلام نشده است. با این وجود منابع آگاه می‌گویند که خودروی اسپورت پرقدرت «اِف-پِیس وی۸» احتمالا به زودی در نمایشگاه بین‌المللی اتومبیل نیویورک معرفی می ‌شود و فروش آن از تابستان ۲۰۱۸ آغاز می‌گردد.

هنوز زود است که بتوان در مورد قیمت شاسی بلند جدید جگوار نظر داد. ولی در خبرها آماده است که این محصول می‌تواند با قیمت پایه ۷۵ هزار پوند وارد بازار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام