اپراتور زرد سوتی داد

تقلای ایرانسل برای جلب اعتماد مشترکان!

در پی ادعای ایرانسل مبنی بر اینکه تنها اپراتور تلفن همراه کشور که موفق به دریافت گواهینامه نظام امنیت اطلاعات (نما) شده است، اطلاعات دریافتی حکایت از آن دارد که رایتل بیش از دو سال پیش موفق به دریافت این گواهینامه شده است.

موبنا – به گزارش موبنا، روابط عمومی ایرانسل در خبری که روز یکشنبه ۱۳۹۷/۲/۲ علاوه بر انتشار در خروجی سایتش در اختیار رسانه ها قرار داد، تاکید شده بود که “ایرانسل به عنوان تنها اپراتور تلفن همراه کشور گواهینامه نظام امنیت اطلاعات (نما) را دریافت کرد”.
در این خبر اضافه شده بود که “بنا بر ممیزی‌های انجام شده توسط شرکت پایانه داده‌های نوین، دارنده پروانه خدمات ممیزی در نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات (نما) و تأیید انطباق سیستم مدیریت امنیت اطلاعات پیاده سازی شده، ایرانسل گواهی انطباق در قلمرو «واحد مدیریت حساب مشترکین، شارژینگ و مدیریت خدمات فناوری اطلاعات» را که به تأیید معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران رسیده است، دریافت کرد”.

 

گواهینامه نظام امنیت اطلاعات همراه اول

این ادعا در حالی از سوی ایرانسل مطرح شده است که بر اساس اطلاعات دریافت شده؛ اپراتور اول این گواهینامه را ۴ سال پیش گرفته است. و همچنین رایتل گواهینامه انطباق سامانه مدیریت امنیت اطلاعات که جامع تر از گواهینامه دریافتی ایرانسل است را در تاریخ ۹ اسفندماه ۱۳۹۴ یعنی بیش از دو سال قبل از معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات دریافت کرده است.

 

گواهینامه نظام امنیت اطلاعات رایتل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − نه =