خانه ای با امضا «زاها حدید» (+فیلم و عکس)

حدید در زمان حیات خود (درگذشته به سال ۲۰۱۶) موفق به کسب جوایز مهمی شد و در بیش از ۹۵۰ پروژه در ۴۴ کشور جهان مشارکت کرد. در سال ۲۰۰۸، مجله فوربز نام زاها حدید را در جایگاه شصت نهمین زن قدرتمند دنیا قرار داد.

موبنا؛ رکسانادانیالی – در سال ۲۰۰۶ یک تاجر روسی قراردادی را با زاها حدید به امضا رساند که بر اساس آن وی مسئولیت طراحی اقامتگاهی شخصی در خارج از مسکو را بر عهده گرفت.

جالب است بدانید که زاها حدید از جمله برجسته ترین معماران سبک واسازی بود که ملیتی عراقی- بریتانیایی داشت. حدید در زمان حیات خود (درگذشته به سال ۲۰۱۶) موفق به کسب جوایز مهمی شد و در بیش از ۹۵۰ پروژه در ۴۴ کشور جهان مشارکت کرد. در سال ۲۰۰۸، مجله فوربز نام زاها حدید را در جایگاه شصت نهمین زن قدرتمند دنیا قرار داد.


اقامتگاهی که در ادامه با آن آشنا خواهید شد، تنها خانه خصوصی طراحی شده توسط حدید بوده که به اتمام نیز رسیده است. همانطور که گفته شد، این اقامتگاه در یکی از دهکده های نزدیک مسکو که ارتفاع درختان کاج آن به ۳۰ متر نیز می رسد، واقع شده است. طراحی ظاهری خانه به خوبی با توپوگرافی طبیعی محیط اطراف و قوانین هندسی مایعات همخوانی دارد.

این خانه به سفارش بنیان گذار و مدیر عامل گروه OKO؛ شرکت بین المللی املاک و مستغلات وارد فاز طراحی و ساخت و ساز شد. وی دیدگاه خود را بدین صورت برای زاها حدید شرح داده است: “می خواهم صبح که از خواب بیدار شدم، تنها آسمان آبی را پیش چشمان خود مشاهده کنم” به منظور برآورده سازی چنین انتظاری، اقامتگاه به دو فضای اصلی تقسیم شد. نخست فضایی که با چشم اندازهای جنگلی احاطه شده است و دوم فضایی که ۲۲ متر بالاتر از سطح زمین شناور خواهد بود.


فضای مخصوص سرگرمی، استخر سرپوشیده، مرکز تناسب اندام و ماساژ، سونا، اتاق های مهمان و تراس های منحصر به فرد از جمله مهم ترین امکانات این خانه سالم محسوب می شوند. در واقع مالک نه تنها یک سبک زندگی کاملا سالم و به دور از هر گونه آلودگی را تجربه خواهد کرد، بلکه تمامی امکانات مورد نیاز برای مهمان نوازی را نیز در اختیار خواهد داشت.

 منبع: پول نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + ده =

دنبال کنید @ اینستاگرام