دوربین‌های هوشمندی که شکارچی واقعی هستند!

فرد دستگیر شده در تعطیلات پایان هفته قبل بین ۶۰ هزار نفر دیگر در کنسرت «جکی چئونگ» در شهر نانچانگ چین حضور داشت و ماموران پلیس به کمک دوربین هوشمند خود موفق شدند او را شناسایی کنند.

موبنا – پلیس چین از فناوری جدیدی برای تشخیص چهره افراد استفاده می‌کند که به کمک دوربین‌های هوشمند مجهز به آن موفق شده است یک فرد تبهکار را بین ۶۰ هزار نفر شناسایی و دستگیر کند. این مرد متخلف زمانی شناسایی شد که در یک کنسرت بین ۶۰ هزار نفر دیگر حضور داشت.

فرد دستگیر شده که با نام «آقای آئو» شناسایی شده است در تعطیلات پایان هفته قبل در کنسرت «جکی چئونگ» در شهر نانچانگ چین حضور داشت و ماموران پلیس به کمک دوربین هوشمند خود موفق شدند او را شناسایی کنند.

اداره مرکزی پلیس چین اعلام کرد این مرد ۳۱ ساله به دلیل تخلفات اقتصادی متهم بوده است و زمانی که ماموران پلیس موفق شدند آن را در کنسرت شناسایی کنند غافلگیر شده بود.

کشور چین یکی از گسترده‌ترین شبکه دوربین‌های مداربسته دولتی در سراسر جهان را دارد و در مجموع بیش از ۱۷۰ میلیون دوربین مداربسته توسط آژانس‌ها و مراکز دولتی این کشور کنترل می‌شوند.

«آقای آئو» توسط دوربینی که در محل ورودی و تایید بلیت‌های کنسرت وجود دارد شناسایی شد و پس از آنکه روی صندلی خود نشست تا کنسرت آغاز شود، ماموران پلیس او را دستگیر کردند. «لی جین» به خبرگزاری زینهوا چین توضیح داد:‌ «فرد مضنون به گونه‌ای توسط دوربین هوشمند شناسایی شد که هنگام دستگیری او هیچ شک و تردیدی نداشتیم».

«لی جین» همچنین اظهار داشت: «این مرد هرگز تصور نمی‌کرد که پلیس می‌تواند تصویر صورت او را بین ۶۰ هزار نفری که برای تماشای کنسرت آمده‌اند به این سرعت شناسایی کند». این طور که گفته می‌شود در محل در ورودی برای تایید بلیت تماشاچیان چندین دوربین هوشمند نصب شده است که تمامی آنها قابلیت تشخیص چهره داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 15 =

دنبال کنید @ اینستاگرام