کنترل زیردریایی جنگی جدید ارتش آمریکا با کنسول بازی Xbox

کنترل زیردریایی جنگی جدید ارتش آمریکا با کنسول بازی Xbox

این دسته کنترلی دو دکل اصلی زیردریایی را فعال می‌کند. سیستم جدید مدل پیشرفته‌تر پریسکوپ‌هایی محسوب می شود که در فیلم‌های جنگی قدیمی مشاهده می‌شد تا سربازان مستقر در زیردریایی به کمک آن بتوانند فضای خارج از آب را مشاهده کنند.

موبنا – «ریچارد وی. اسپنسر» فرمانده کمیسیون‌های زیردریایی نیروی دریایی آمریکا چندی پیش از به‌ کارگیری فناوری‌ها و نوآوری‌های جدید در این حوزه خبر داد و آن زمان هیچ کس به درستی نمی‌دانست اسپنسر قصد استفاده از چه فناوری‌هایی را دارد. ولی هم اکنون رسانه‌های خبری اعلام کردند که او می‌خواهد از کنسول‌های بازی خانگی در مرکز فرماندهی نیروی دریایی ارتش آمریکا استفاده کند.

زیردریایی جنگی «یواِس‌اِس کلورادو» که روز گذشته به آب انداخته شد، نسل بعدی جنگنده‌های زیردریایی آمریکایی محسوب می‌شود و ارتش آمریکا تصمیم گرفته است آن را به کمک دستگاه کنترلی کنسول بازی Xbox هدایت کند.

کنترل زیردریایی جنگی جدید ارتش آمریکا با کنسول بازی Xbox

این دسته کنترلی دو دکل اصلی زیردریایی را فعال می‌کند. سیستم جدید مدل پیشرفته‌تر پریسکوپ‌هایی محسوب می شود که در فیلم‌های جنگی قدیمی مشاهده می‌شد تا سربازان مستقر در زیردریایی به کمک آن بتوانند فضای خارج از آب را مشاهده کنند. دکل مستطیلی مستقر شده روی این زیردریایی دوربین‌های هوشمندی دارد که به سیستم مادون قرمز مجهز شده‌اند و به افراد حاضر در زیردریایی امکان می‌دهند فضای خارج از آب را زیر نظر بگیرند. دسته کنترلی کنسول بازی Xbox مایکروسافت این دوربین‌ها را هدایت می‌کند.

نیروی دریایی آمریکا هنوز به درستی اعلام نکرده است که چگونه از این دسته بازی خانگی در فناوری‌های نظامی خود بهره برده است. با این وجود تایید شد که این دستگاه مخصوص بازی وارد زیردریایی‌های نظامی آمریکا شده است.

فرمانده «رید کوپ» که هدایت «یواِس‌اِس کلورادو» را بر عهده دارد به خبرگزاری «اسوشیتد پرس» توضیح داد که در این زیردریایی فناری جدید به دو شکل استفاده شده است. یکی از آنها دسته‌های کنترلی کنسول بازی Xbox است که با قیمت ارزان تهیه می‌شود و سربازان جوان کار کردن با آن را به راحتی بلد هستند. در بخش دیگر سعی شده است از این فناوری برای کنترل بخش‌های تخصصی‌تر هم استفاده شود.

دنبال کنید @ اینستاگرام