نخستین پرواز جت مسافربری جدید به مناسبت ۵۰ سالگی «بوئینگ ۷۳۷» (+عکس و فیلم)

روز گذشته نخستین پرواز هواپیمای مسافربری «بوئینگ ۷۳۷ مکس ۷» با موفقیت به انجام رسید تا شرکت سازنده از سال ۲۰۱۹ میلادی آن را وارد خطوط هوایی جهان کند.

موبنا – «بوئینگ ۷۳۷ مکس ۷» جدیدترین و کوچک‌ترین مدل از سری هواپیماهای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ محسوب می‌شود که از زمان تولد نخستین مدل آن ۵۰ سال میگذرد و شرکت سازنده هم اکنون نخستین پرواز آزماشی مدل جدید را با موفقیت به انجام رسانده است.

روز گذشته نخستین پرواز هواپیمای مسافربری «بوئینگ ۷۳۷ مکس ۷» با موفقیت به انجام رسید تا شرکت سازنده از سال ۲۰۱۹ میلادی آن را وارد خطوط هوایی جهان کند.

«۷۳۷ مکس ۷» کوچکترین عضو در خانواده جت‌های مکس بوئینگ محسوب می‌شود که تنها ۳۶ متر طول دارد و با این وجود توان پروازی تا ارتفاع ۳۸۵۰ مایل برای آن در نظر گرفته شده است که از این نظر می‌توان به بالاترین توان پروازی در خانواده مکس اشاره کرد. برای این هواپیما کم‌مصرف‌ترین نوع موتورهای شرکت بوئینگ در نظر گرفته شده است و بال‌های آن از قطعات مختلف و جداگانه ساخته شده است تا عملکرد بهتری داشته باشند.

این جت مسافربری روز گذشته ساعت ۱۰:۱۷ از فرودگاه شهر رِنتون فیلد در ایالت واشنگتن بلند شد و سپس،‌ سه ساعت و ۵ دقیقه بعد در فرودگاه بوئینگ فیلد در ایالت سیاتل به زمین نشست.

«کِیت لوِرکان» مدیر برنامه ۷۳۷ مکس در خانواده هواپیماهای تجاری بوئینگ با انتشار بیانیه‌ای گفت: «در پرواز امروز همه اتفاقات به دقت زیر نظر گرفته شد و مکس ۷ توانست دقیقا بر اساس پیش‌بینی‌های قبلی عمل کند».

نخستین مدل از سری هواپیماهای ۷۳۷ شرکت بوئینگ اولین پرواز خود را در سال ۱۹۶۷ میلادی انجام داد. مدل جدید «۷۳۷ مکس ۷» با بدنه کوچک برای پروازهای کوتاه، اضطراری و ارزان ساخته شده است و قرار است آزمایش‌های آن به زودی خاتمه یابد تا وارد خطوط هوایی شود.

مدل دیگری که در خانواده هواپیماهای «۷۳۷ مکس» ساخته شده است «مکس ۹» نام دارد که نخستین بار در «نمایشگاه اتومبیل پارس» در سال ۲۰۱۷ میلادی در معرض دید عموم قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − بیست =