دوچرخه ای به شکل عدد پی! (+تصاویر)

چهاردهم ماه مارس روزی از سال است که به نام ثابت ریاضی پی یا همان عدد پی جشن گرفته می شود. اما همانطور که می دانید امسال این روز با مرگ استیون هاوکینگ؛ فیزیکدان و کیهان شناس سرشناس بریتانیایی مصادف شد.

موبنا؛ رکسانادانیالی – این روز را به اشکال مختلفی گرامی می دارند. ساخت دوچرخه ای از جنس فیبر کربن که ظاهری متناسب با عدد پی دارد نیز یکی از این نمونه ها خواهد بود.
این دوچرخه منحصر به فرد که توسط martijn koomen و tadas maksimovas ساخته شده است، نه تنها از یک طراحی مرموزانه برخوردار است، بلکه دانش ریاضی استواری را نیز به همراه خود دارد.

همانطور که اشاره شد جنس این دوچرخه از فیبر کربن و بوده و به واسطه طراحی ظاهری آن از دوچرخه های دیگر متمایز شده است. ایده اصلی ساخت چنین دوچرخه ای توسط یک تصویرگر اهل مالزی به نام yau hoong ارائه شده و دو طراح نام برده نیز آن را تا مرحله اجرا و تبدیل به واقعیت جلو برده اند. البته لازم به ذکر است که مراحل مختلفی شامل طراحی، تست انعطاف پذیری، مونتاژ و تجدید ساخت برای چندین بار طی شده است تا به محصولی تبدیل شود که مشاهده می کنید. از طرفی به رغم ظاهر متفاوت، این دوچرخه سواری راحتی را در اختیار طرفداران خود قرار می دهد و از استحکام کافی نیز برخوردار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

دنبال کنید @ اینستاگرام