ترازوی خانگی شائومی با قابلیت نمایش چربی و شاخص بدنی (+عکس)

این ترازو یک نمایشگر ال‌ای‌دی بزرگ دارد که وقتی فرد روی آن قرار می‌گیرد به صورت خودکار روشن می‌شود و نور آن به واسطه حسگرهای داخلی با محیط مطابقت پیدا می‌کند.

موبنا – شرکت چینی شائومی که به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشی هوشمند در بازار جهانی تبدیل شده است، دیگر ابزارهای الکترونیکی را هم تولید می‌کند و به عنوان مثال دستبندهای هوشمند آن که با قیمت ارزان فروخته می‌شوند بسیار محبوب است. این شرکت هم اکنون از ساخت یک ترازوی خانگی هوشمند خبر داده است که با نام «می بادی کامپوزیشن اسکِیل» شناخته می‌شود.

این ترازوی هوشمند که در گام نخست وارد بزار هند شده به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند شاخص‌های مختلف مربوط به سلامتی را در بدن کاربر تحلیل کند و پس از اتصال به اپلیکیشن «می فیت» اطلاعات را در اختیار کاربر بگذارد.

ترازوی «می بادی» شکل ظاهری شبیه به تمامی ترازوهای خانگی را دارد و از یک صفحه مربعی کوچک تشکیل شده است که فرد روی آن می‌ایستد. سطح این ترازو به شیشه مقاوم با قابلیت ضدلغزش مجهز شده است و حتی اگر فرد با پای مرطوب هم روی آن بایستد احتمال سر خوردن او وجود ندارد.

این ترازو یک نمایشگر ال‌ای‌دی بزرگ دارد که وقتی فرد روی آن قرار می‌گیرد به صورت خودکار روشن می‌شود و نور آن به واسطه حسگرهای داخلی با محیط مطابقت پیدا می‌کند.

زمانی که ترازو از طریق فناوری ارتباطی بلوتوث در گوشی‌های هوشمند اندرویدی یا آیفون به اپلیکیشن «می فیت» متصل می‌شود قادر است وزن، شاخص توده بدنی (BMI)، چربی بدن، تراکم عضلانی، درصد آب، تراکم استخوان، چربی‌های اشباع شده، متابولیسم و … را به نمایش بگذارد.

سیستم هوشمند این ترازو به گونه‌ای ساخته شده است که کاربر در آن می‌تواند برای ۱۶ نفر مختلف پروفایل مجزا ایجاد کند تا ترازو به صورت خودکار او را تشخیص دهد و میزان تغییر وزن یا … را به او گزارش دهد. این ترازو همچنین قادر است به صورت خودکار کودک یا بزرگسال بودن افراد را هم شناسایی کند و داده‌های نهایی می‌توانند به صورت کاملا شخصی فقط در اختیار خود فرد قرار بگیرند.

این ترازو همراه با چهار باتری AAA عرضه می‌شود که باتری‌ها به مدت هشت ماه انرژی مورد نیاز آن را تامین می‌کنند و البته برای آن گیرنده ارتباطی «بلوتوث ۴.۰ ال‌ای» در نظر گرفته شده است. این ترازو ۳۰ دلار قیمت دارد.

دنبال کنید @ اینستاگرام