اثر هنری به نام موتورسیکلت! (+عکس)

آیا تاکنون به فرمان موتورسیکلت ها و یا حتی دوچرخه ها توجه کرده اید؟ چرا نباید این ظاهر کلیشه ای را با ایده هایی بکر جایگزین کرد؟ باندیت ناین ادعا می کند که این موتورسیکلت مفهومی آمادگی حضور در جاده های استاندارد را خواهد داشت.

موبنا؛ رکسانا دانیالی – به عقیده دارل ویلنوئوا؛ بنیان گذار و مدیر طراحی شرکت باندیت ناین، “تنها چیزی که به معنای حقیقی میان واقعیت و خیال قرار می گیرد، فقط و فقط زمان خواهد بود”. وی با تکیه بر این دیدگاه، از جدیدترین موتورسیکلت مفهومی تحت برند شرکت خود به نام L رونمایی کرد. این موتورسیکلت را می توان شاهکاری علمی تخیلی به شمار آورد، زیرا از طرحی غیر معمول برخوردار است.

درست مانند آن است که مجسمه ادیسه (ادیسه یکی از دو کتاب اشعار حماسی یونان نوشته هومر است که سرگذشت یکی از سران جنگ تروآ را نقل می کند) را از جنس فولاد ضد زنگ به دقت تراشیده باشید! موتورسیکلت مفهومی L نیز با چنین مهارتی طراحی و پرداخته شده است. جالب است بدانید که روند ساخت هر کدام از این موتورسیکلت های افسانه ای، بیش از ۶۰ ساعت به طول خواهد انجامید.

اما علت انتخاب یک طراحی ظاهری غیر متعارف برای موتورسیکلت L چه چیزی بوده است؟ شرکت سازنده در پاسخ به این پرسش می گوید: آیا تاکنون به فرمان موتورسیکلت ها و یا حتی دوچرخه ها توجه کرده اید؟ چرا نباید این ظاهر کلیشه ای را با ایده هایی بکر جایگزین کرد؟ برای دست یابی به چنین هدفی، پیش از آن که دسته های موتورسیکلت و یا اهرم های تعبیه شده جلا داده شوند، با قطعه ای از آلومینیوم جامد پوشیده خواهند شد. همچنین اگر سری به بخش جلوی موتورسیکلت بزنیم، پنج چراغ ال ای دی سفید کریستالی به وضوح قابل رویت هستند. “جنگ با تاریکی به آن سختی که تصور می کنید، نخواهد بود”. علاوه بر موارد فوق، چراغ ترمز عقب و سیگنال های مخصوص چرخش، مجموعه منحصر به فرد L را تکمیل می کنند.

باندیت ناین ادعا می کند که این موتورسیکلت مفهومی آمادگی حضور در جاده های استاندارد را خواهد داشت. موتور طرح مفهومی L همراه با سیستم انتقال سرعت دستی چهار سرعته، دست یابی به حداکثر سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت را امکان پذیر می سازد.

 

 منبع: پول نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 9 =