راز پارک دوبل حرفه‌ای؛ یک پلاک هوشمند به همراه دوربین مخفی (+فیلم و عکس)

در هنگام رانندگی یکی از سخت‌ترین کارها پارک دوبل است؛ حتی اگر یک راننده مطمئن باشید! اگر ماشین مدل بالا با آپشن دوربین عقب نداشته باشید، هیچ راه مطمئنی برای تشخیص فاصله با سپر ماشین عقب در هنگام پارک دوبل وجود ندارد.

موبنا؛ علی مهدوی – اما با پلاک هوشمند “فنسنس” این مشکل برای تمام ماشین‌ها حل خواهد شد. این وسیله کاربردی مانند یک روکش معمولی روی پلاک قرار گرفته و به عنوان یک سنسور پشتیبان عمل خواهد کرد که به طور مستقیم به گوشی هوشمند شما متصل شده و با نزدیک شدن به اشیاء دیگر هشدار می‌دهد.

این پلاک هوشمند دارای یک دوربین مخفی است که از نشانگرهای صوتی و تصویری ساده استفاده می‌کند. اگر گوشی شما اندروید باشد، امکان استفاده از دکمه “اجرای سریع برنامه” بدون خارج کردن گوشی از جیب خود برای شما فراهم است. پلاک “فنسنس” حتی به عنوان یک ابزار ضدسرقت موقعیت خودروی شما را در نقشه پیدا می‌کند. خیلی کم پیش می‌آید که دزدها بلافاصله در زمان سرقت، قاب پلاک ماشین را جدا کنند. پس اگر ماشین شما دزدیده شود، با کمک “فنسنس” به راحتی آن را پیدا خواهید کرد.

این وسیله در برابر تغییرات آب و هوا مقاوم است. باران ، برف یا تگرگ نمی‌توانند به قابلیت‌های آن آسیب برسانند. این ویژگی یکی از مزیت‌های پلاک هوشمند است که حتی دوربین‌ پشتیبان ماشین‌های مدل بالا هم این امکان را ندارند. زیرا آن‌ها توسط باران یا گل و لای تیره و کدر می‌شوند.

فنسنس توسط باتری کار می‌کند و دو باتری نیم‌قلم برای پنج ماه کافی است. تمام وسایل لازم برای نصب دستگاه همراه با آن فروخته می‌شود.
معمولاً تکنولوژی‌های مانند این با قیمت ۷۲۰ هزار تومان در بازار جهانی فروخته می‌شود اما در حال حاضر این وسیله با قیمت ۵۷۰ هزار تومان به حراج گذاشته شده است.

Tag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 2 =