معرفی کوپه چهاردر AMG با موتور ۶۳۰ اسب بخار (+عکس)

اندازه بزرگتر این خودرو نسبت به دیگر کوپه‌های اِی‌ام‌جی به خاطر درهای عقبی آن است و این در حالی است که در قسمت پشت بدنه نیز چراغ‌های ال‌ای‌دی باریک در نظر گرفته شده است.

موبنا – سری اتومبیل‌های کوپه AMG که طراحی بدنه آن از روی بدن کوسه انجام شده است محبوبیت بسیار زیادی در خانواده خودروهای سواری دارد و مدل جدید آن به نام «۲۰۱۹ مرسدس-اِی‌ام‌جی جی‌تی ۴-در کوپه» توجه همه را به خود جلب کرده است. این خودرو هفته جاری در جبران برگزاری «ژنو موتور شو ۲۰۱۸» به صورت رسمی معرفی شد و از معدود کوپه‌های شرکت آلمانی بود که برای آن چهار در درنظر گرفته شده است و با طراحی تهاجمی و تمرکز بر عملکردهای دوگانه، می‌تواند بهتر از مدل‌های قبلی وارد خیابان شود. موتور این مدل ویژه ۶۳۰ اسب بخار توان دارد و به همین خاطر از آن می‌توان به عنوان یکی از قدرتمندترین کوپه‌های جهان یاد کرد.

این خانواده از خودروها بسیار محبوب هستند. «اِی‌ام‌جی جی‌تی آر» از جمله خودروها در این خانواده محسوب می‌شود که خاصیت‌های اصلی خود را به فرزندان بعدی هم انتقال داده است و بر این اساس دو در عقب هم برای خودرو در نظر گرفته شده است. کاپوت جلوی خودرو به شکل کشیده طراحی شده است و ورق فلز سبک آن باعث می‌شود سرعت و شتاب خودرو افزایش یابد. چراغ‌های ال‌ای‌دی جلوی این خودرو به صورت چندمنظوره عمل می‌کنند و برای آنها قابلیت‌های مختلف در نظر گرفته شده است. این در حالی است که پنجره‌های کناری بدون قاب طراحی شده‌اند تا تاکید بیشتری بر کوپه بودن این خودرو شود.

اندازه بزرگتر این خودرو نسبت به دیگر کوپه‌های اِی‌ام‌جی به خاطر درهای عقبی آن است و این در حالی است که در قسمت پشت بدنه نیز چراغ‌های ال‌ای‌دی باریک در نظر گرفته شده است.

شرکت مرسدس-ای‌ام‌جی سه مدل مجزا از این خودرو را به تولید رسانده است و از آن به عنوان بهترین کوپه چهار در خود یاد می‌کند. مدل اول «اِی‌ام‌جی جی‌تی ۵۳» نام دارد که موتور ۳.۰ لیتری اینلاین-۶ توربو ساخت ای‌ام‌جی را در خود جا داده است. این موتور ۴۲۹ اسب بخار توان دارد که هنگام استفاده از موتور الکتریکی توان موتور ۲۱ اسب بخار افزایش میابد و قدرت گشتاور آن به ۱۸۱ فوت-پوند میرسد. ای‌ام‌جی توضیح داد که این خودرو می‌تواند مسافت صفر تا ۱۰۰ متر را ظرف ۴.۴ ثانیه بپیماید.

مدل دیگر این خودرو با نام «ای‌ام‌جی جی‌تی ۶۳» ساخته شده و مدل آخر هم «ای‌ام‌جی جی‌تی ۶۳ اس» نام دارد. هر یک از این دو خودرو موتور ۴.۰ لیتری وی۸ بی‌توربو ساخت ای‌ام‌جی را شامل می‌شوند و توان موتور جی‌تی ۶۳  ای‌ام‌جی ۵۷۷ اسب بخار و قدرت گشتاور آنها نیز ۵۵۳ پوند-فوت در نظر گرفته شده است. خودروی مذکور با این موتور می‌تواند حداکثر سرعت خود را به ۱۹۳ مایل بر ساعت برساند و مسافت صفر تا ۱۰۰ متر را در ۳.۳ ثانیه طی کند. مدل «ای‌ام‌جی جی‌تی ۶۳ اس» موتور ۶۳۰ اسب بخاری را با قدرت گشتاور ۶۲۷ پوند-فوت در خود جا داده است. این خودرو می‌تواند مسافت صفر تا ۱۰۰ متر را در کمتر از ۳.۱ ثانیه بپماید تا حداکثر سرعت آن به ۱۹۵ مایل بر ساعت برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 11 =