کیسه هوای ویژه اسکی بازان (+فیلم و عکس)

اسکی ورزشی مفرح و جذاب ولی پرخطر است و سقوط و برخورد با موانع در جریان اسکی کردن می تواند منجر به جراحات بسیار شدید و حتی شکستگی دست و پا شود.

موبنا – همزمان با برگزاری رقابت های المپیک زمستانی در کره جنوبی اخبار زیادی در مورد تولید محصولات جدید ورزش هایی مانند اسکی منتشر می شود.
یک شرکت ایتالیایی به نام دینیس سیستم تازه ای به نام دی – ایر طراحی کرده که با افزودن آن به البسه اسکی برخی ورزشکاران حاضر در رقابت های المپیک فعلی از وارد آمدن جراحات شدید به آنان جلوگیری می شود.

سیستم هوشمند یادشده با استفاده از حسگرهای خود قادر به تشخیص برخورد قریب الوقوع فرد اسکی باز با مانع است و لذا چند لحظه قبل از وقوع حادثه کیسه هوایی را که در زیر پارچه لباس اسکی کار گذاشته شده فعال می کند تا جراحت احتمالی به حداقل برسد.

سیستم دی – ایر در درون یک کیسه کوچک در پشت لباس های اسکی جاسازی می شود و متشکل از سه شتاب سنج و سه موقعیت یاب است که در هر ثانیه هزار بار موقعیت و سرعت اسکی باز را کنترل می کنند.
سیستم یادشده از هوشمندی زیادی برخوردار است تا از فعال شدن اشتباه کیسه هوا جلوگیری کند. از همین رو دی – ایر تفاوت مانورهای نمایشی اسکی باز در هوا را با موقعیت های پرخطر به خوبی تشخیص می دهد. شرکت سازنده مدعی است دقت این سیستم ۱۰۰ درصد است و امکان اشتباه در آن به هیچ وجه وجود ندارد.

فعال شدن کیسه هوای این سیستم در عرض ۴۵ میلی ثانیه رخ داده و وزن آن تنها ۷۷۰ گرم است. سیستم یادشده یک بار مصرف بوده و هر بار خرید و استفاده از آن ۲۵۰ دلار هزینه دارد.

 منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − دو =