چند قدم در بلندترین هتل جهان که این هفته افتتاح شد (+عکس)

در این گزارش تصویری با بلندترین هتل جهان موسوم به "هتل جوورا" که این هفته در شهر دبی افتتاح شد آشنا می شوید.

موبنا – «هتل جِوورا» واقع در شهر دبی به عنوان مرتفع‌ترین هتل جهان این هفته درهای خود را به روی مهمانان باز کرد. ساختمان این هتل به ارتفاع ۳۵۷.۸ متر ساخته شده است تا با بلندترین برج دبی یعنی «ماریوت مارکوس» در یک رده باشد. در این گزارش تصویری نگاهی به بلندترین هتل جهان خواهیم داشت.

 

ستون‌های طلایی هتل جِوورا (Gevora) با ۷۵ طبقه با ارتفاع تقریبی ۳۵۸ متر یا یک‌چهارم مایل. این جدیدترین رکورد برای مرتفع‌ترین هتل جهان محسوب می‌شود و در مقایسه با بلندترین برج دبی یعنی «جِی‌دبلیو ماریوت مارکوس» فقط یک متر کوتاه‌تر است.

 

هتل جِوورا به عنوان مرتفع‌ترین هتل جهان در اتوبان شیخ زاهد دبی واقع شده است. ساخت این هتل ۷۵ طبقه نخستین گام «گروه العطار» برای توسعه خدمات توریست محسوب می‌شود و قرار است که همین گروه به زودی ساخت هتل دیگری را با بیش از ۶۰ طبقه در منطقه تِکوم آغاز کند.

 

بازدیدکنندگان در لابی هتل جِوورا در شهر دبی. این هتل مجلل ۵۲۸ اتاق را شامل می‌شود که قیمت هر اتاق دوتخته برای هر شب بین ۶۰۰ درهم تا ۲۰۰۰ درهم امارات در نظر گرفته شده است. کوچک‌ترین اتاق دوتخته در این هتل به اندازه ۳۰ متر مربع و بزرگترین اتاق معادل ۸۵ متر مربع ساخته شده است. برای ساخت یک اتاق ۳۰ متری در این هتل بیش از ۵۰۰ میلیون درهم امارات هزینه شده است.

 

هتل جِوورا شش آسانسور اصلی را شامل می‌شود که با میانگین سرعت ۲۶ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کنند. تنها ۳۸ ثانیه طول می‌کشد تا با این آسانسور از طبقه همکف به بالاترین نقطه هتل رفت.

 

هتل جِوورا چهار رستوران بزرگ را در کنار استخرهای شنا شامل می‌شود که استخرهای مذکور به همراه باشگاه‌های تناسب اندام و جکوزی برای کودکان و بزرگ‌سالان در نظر گرفته شده‌اند.

 

هتل جِوورا مرتفع‌ترین استخر جهان را نیز در خود جا داده است. در این استخر ۴۲۴۱۰۰ لیتر آب موجود است.

 

این تصویر چشم‌اندازی از طبقه هفتاد و یکم هتل جِوورا است که برج «دبی اسکای‌لاین» را نشان می‌دهد. این هتل نسبت به برج «بیگ بِن» لندن سه برابر بلندتر است، نسبت به برج ایفل پارس ۵۶ متر مرتفع‌تر است و از برج‌های دوقلوی پتروناس کوالالامپور نیز ۱۰۰ متر مرتفع‌تر ساخته شده است.

 

نمای یکی از اتاق‌های هتل جِوورا، به عنوان مرتفع‌ترین هتل جهان در خیابان شیخ زاهد دبی.

 

 

مرد امارتی در مقابل هتل جوورا، به عنوان مرتفع‌ترین هتل جهان.

 

بازدیدکنندگان در طبقه هفتاد و یکم هتل جوورا در حال تماشای شهر دبی هستند تا اولین تجربه حضور خود در مرتفع‌ترین هتل جهان را داشته باشند.

 

هتل جوورا بلندترین هتل جهان واقع در خیابان شیخ زاهد دبی که به عنوان یکی از لوکس‌ترین هتل‌های جهان هم محسوب می‌شود.

 

نمایی از هتل جوورا دبی به عنوان بلندترین هتل جهان.

 

نمای یکی از اتاق‌های هتل جوورا معرفی شده به عنوان بلندترین هتل جهان.

 

استخر خصوصی در مرتفع‌ترین نقطه هتل جوورا به عنوان بلندترین هتل جهان.

 

نمایی از لابی هتل جووا دبی به عنوان بلندترین و یکی از لوکس‌ترین هتل‌های جهان.

 

در هر نقطه‌ای از شهر دبی که بایستید، به راحتی می‌توانید بلندترین هتل جان را تشخیص دهید. طبقات بعد از ۷۰ در این هتل با نمای کامل شیشه ساخته‌ شده‌اند تا به راحتی از داخل آن بتوان شهر دبی را تماشا کرد.

 

2 thoughts on “چند قدم در بلندترین هتل جهان که این هفته افتتاح شد (+عکس)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + ده =

دنبال کنید @ اینستاگرام