از «گلکسی اس۱۰» سامسونگ چه توقعی دارید؟

با اطمینان کامل می‌توان گفت «اسنپدراگون ۸۵۵» در نخستین مراحل ورود به بازار همراه با گوشی هوشمند «گلکسی اس۱۰» عرضه می‌شود و مودم «ایکس۲۴» را نیز در خود جا داده است.

موبنا – شرکت کوالکام بزرگترین تولیدکننده پردازنده‌های موبایلی در جهان روز گذشته نخستین تراشه ۷ نانومتری خود را به نمایش گذاشت که البته این محصول یک مودم بی‌سیم بود که با نام «ایکس‌۲۴» معرفی شد تا نسل جدید گوشی‌های هوشمند به کمک آن بتوانند با میانگین سرعت ۲ گیگابیت در ثانیه به اینترنت موبایلی ۴G دسترسی داشته باشند.

تراشه «اسنپدراگون ۸۴۵» که قرار است به زودی در گوشی هوشمند «گلکسی اس۹» سامسونگ معرفی شود، مودم بی‌سیم «ایکس۲۰» را در خود جا داده است که میانگین سرعت دانلود از اینترنت موبایلی را به ۱.۲ گیگابیت در ثانیه می‌رساند و بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که مودم «ایکس۲۴» برای تراشه «اسنپدراگون ۸۵۵» طراحی شده است که همراه با گوشی هوشمند «گلکسی اس۱۰» به عنوان پرچمدار سامسونگ در سال ۲۰۱۹ میلادی روانه بازار می‌شود.

شرکت کوالکام نیز اعلام کرده است که نخستین دستگاه‌های مجهز به مودم «ایکس۲۴» از اواخر سال جاری میلادی به تولید انبوه می‌رسند و بنابراین در سال ۲۰۱۹ میلادی می‌توان به آنها دسترسی داشت.

نکته مهم اینجاست که مودم «ایکس‌۲۴» مبتنی بر تراشه ۷ نانومتری ساخته شده است و سامسونگ نیز اعلام کرده است که از سال ۲۰۱۹ میلادی برای تولید انبوه محصولات مبتنی بر این قبیل تراشه‌ها آمادگی کامل دارد. بنابراین با اطمینان کامل می‌توان گفت «اسنپدراگون ۸۵۵» در نخستین مراحل ورود به بازار همراه با گوشی هوشمند «گلکسی اس۱۰» عرضه می‌شود و مودم «ایکس۲۴» را نیز در خود جا داده است. این تراشه به طور کامل برپایه فناوری ۷ نانومتری ساخته شده است.

«رولند کوانت» از کارشناسان حوزه تراشه موبایلی تایید کرده است که کوالکام از هم اکنون در حال کار کردن روی «اسنپدراگون ۸۵۵» است و از این محصول به بعد به صورت ویژه روی فناوری‌های ۷ نانومتری تاکید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 11 =