این دمپایی‌های خودران کنار هم پارک می‌شوند (+عکس و فیلم)

شرکت نیسان از این دمپایی‌های هوشمند در یکی از هتل‌های سنتی ژاپن استفاده کرده است تا علاوه بر لذت هرچه بیشتر مسافران، فناوری نیمه‌خودران ProPilot که برای خودروها ساخته شده است را هم به نمایش بگذارد.

موبنا – حتما شما هم تاکنون خبرهای فراوانی در مورد خودروهای خودران شنیده‌اید که به صورت خودکار حرکت می‌کنند. ولی گروهی از کارشناسان به این قضیه ساده‌تر نگاه کردند و موفق به ساخت دمپایی‌های خودران شدند.

شرکت ژاپنی نیسان به تازگی سیستمی را ساخته است که دمپایی‌ها بدون دخالت فرد می‌توانند کنار جفت خود بروند و مانند اتومبیل خودران، به صورت خودکار پارک کنند. حرکت دمپایی‌های خودران با فشار دادن یک دکمه آغاز می‌شود.

شرکت نیسان از این دمپایی‌های هوشمند در یکی از هتل‌های سنتی ژاپن استفاده کرده است تا علاوه بر لذت هرچه بیشتر مسافران، فناوری نیمه‌خودران ProPilot که برای خودروها ساخته شده است را هم به نمایش بگذارد.

هر یک از این دمپایی‌های هوشمند به دو چرخ کوچک، یک موتور و چند حسگر مجهز شده‌اند تا امکان حرکت آنها روی لابی چوبی هتل فراهم شود و بر اساس فناوری ProPilot نیسان در کنار یکدیگر پارک کنند. این شرکت بزرگ خودروسازی همچنین سیستم  هوشمندی را برای میزها و بالشت‌های هتل مذکور تولید کرده است و آسایش بیشتری را برای مسافران به همراه می آورد.

هنوز خبری در این باره منتشر نشده است که آیا دمپایی‌ها هنگامی که فرد آنها را پوشیده است هم می‌توانند حرکت کنند یا خیر. با این وجود کارشناسان می‌گویند که این دمپایی‌ها می‌توانند در قالب یک پاپوش روباتیک به صورت عمومی وارد بازار شوند.

هتل «پروپیلو پارک ریوکان» در شهر هاکون در ۵۰ مایلی جنوب غربی توکیو واقع شده است و چشم‌انداز زیبایی به کوه‌های فوجی دارد. در نگاه اول به نظر می‌رسد که این مکان شبیه دیگر مسافرخانه‌های سنتی ژاپن با درهای کشویی و میزهای کوچک روی زمین است. در این مسافرخانه‌ها مهمان موظف است به محض ورود دمپایی مخصوص را بپوشد و قبل از ورود به اتاق خود آنها را از پا درآورد. ولی دمپایی‌های این مکان به صورت خودکار کنار هم جفت می‌شوند و به سوی هر نقطه‌ای که برای آنها تعریف شده است حرکت می‌کنند.

شرکت خودروسازی نیسان توضیح داد که هدف از ساخت این دمپایی‌ها افزایش علاقمندی مهمانان برای اقامت در هتل و کاهش دردسرهای کارکنان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 10 =

دنبال کنید @ اینستاگرام