بازی کات

گرافیک و رابط کاربری :

برای اینکه هیجان لازم برای شروع بازی به کاربران تزریق شود، طراحی منوهای آن بسیار اهمیت دارد که خوشبختانه این موضوع در بازی فوق به خوبی رعایت گردیده است. برای قالب گرافیکی “کات” در بخش منوها میتوانیم به نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و زیبا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه اشاره کنیم. علاوه بر این، استفاده از انیمیشن ها و جلوه های تصویری جذاب و همچنین موزیک هیجانی با افکت های صوتی مناسب، جذابیت این بازی اندرویدی را در قسمت منو افزایش داده و از این لحاظ باید امتیاز خوبی را به آن اختصاص دهیم.

اگر قبل از این بازی های فوتبالی انجام داده باشید انتظار شما از محیط اصلی بازی فوق، وجود کاراکترهایی با چهره های واقعی بازیکنان فوتبال یا پس زمینه هایی با شباهت زیاد به زمین فوتبال است. هرچند طراحی گرافیک سه بعدی “کات” در این حد انجام نشده اما نکات مثبتی مثل خلق کاراکترهای متنوع با دقت در جزئیات اندام آنها، اجرای صحیح انیمیشن ها، جلوه های تصویری زیبا، صدای مناسب گوینده و افکت های صوتی جالب در آن به چشم میخورد. علاوه بر این شما میتوانید با استفاده از امکانات موجود، ظاهر بازیکن خود را تغییر دهید که یک مزیت به شمار می آید.

بازی کات

از دیگر ویژگی های بازی فوق، باید جابجایی سریع و بدون پیچیدگی بین بخش های مختلف منو و استفاده راحت از امکانات موجود را نام ببریم که دلیل وجود آنها، پیاده سازی رابط کاربری با رعایت استانداردهای لازم و به کارگیری تکنیک های اصولی میباشد. از این لحاظ مشکل خاصی در “کات” وجود ندارد و باید آن را جزو نمونه های حرفه ای قلمداد کرد هرچند در بعضی موارد مثل قسمت فروشگاه، میتوانست هوشمندانه تر نیز عمل شود.

بازی کات

گیم پلی :

بدون تردید اولین نکته قابل توجه برای شما در این بازی اندرویدی، امکان رقابت با دیگر کاربران به صورت آنلاین و نوبتی است که هیجان زیادی را به خصوص برای علاقه مندان به فوتبال ایجاد میکند. در ابتدا باید راهنمای تصویری “کات” را دنبال کنید تا نحوه کنترل کاراکتر و ضربه زدن به توپ را یاد بگیرید. حال پس از انجام یک مسابقه آزمایشی، میتوانید نام کاربری خود را انتخاب نمایید و بطور جدی وارد رقابت شوید. در ادامه سایر قابلیت های بازی فوق را توضیح داده ایم.

همانطور که از نام “کات” مشخص میباشد، باید مهارت خود را در زدن ضربات آزاد و کات دار نشان دهید. در هر مسابقه و پس از انتخاب تصادفی حریف از بین کاربران آنلاین، هر یک از دو طرف ۵ مرتبه فرصت ضربه زدن و گرفتن توپ را خواهند داشت که در صورت تساوی، تا مشخص شدن برنده ادامه می یابد. برای شوت کردن یا شیرجه دروازه بان، کافی است انگشت خود را به جهت مناسب بکشید. این کار در ابتدا ساده به نظر میرسد اما وقتی به چالش برخورد میکنید که دیوار دفاعی حریف هم در مقابل توپ ظاهر میشود. در این صورت برد با کسی خواهد بود که بتواند ضرباتی کات دار و حرفه ای به سمت دروازه حریف بزند.

سطح مهارت کاربران در “کات” با تمرین دادن بازیکنان مشخص میگردد که بدین منظور باید به بخش فروشگاه و تجهیزات دروازه بان یا مهاجم بروید. در این دو قسمت میتوانید علاوه بر تغییر ظاهر کاراکتر و انتخاب نام دلخواه برای او یا خرید تجهیزاتی مثل کفش یا دستکش بهتر، بر روی دکمه تمرین اشاره کنید و قابلیت هایی از قبیل قدرت و دقت ضربه مهاجم، سرعت و دقت واکنش دروازه بان، میزان کات و همچنین مهارت دفع توپ را ارتقا دهید. با این کار سطح کاربری شما افزایش می یابد و میتوانید در لیگ های حرفه ای تری به رقابت بپردازید.

بازی کات

برای خرید تجهیزاتی که در بند قبل نام بردیم و همچنین ارتقای بازیکنان، باید سکه بپردازید که این سکه ها در “کات” با برد در هر مسابقه بدست می آیند. البته برای ورود به هر مسابقه نیز باید تعدادی سکه پرداخت نمایید اما چنانچه برنده رقابت باشید، به اندازه دو برابر میتوانید سکه جمع آوری کنید. برای اینکه تلاش و انگیزه کاربران در بازی فوق بیشتر شود، امتیازات ویژه ای مثل شوت به گوشه دروازه، گل زیر طاق یا هدف قرار دادن سیبل در هنگام ضربه نیز پیش بینی گردیده است. همچنین با انجام ماموریت هایی که در بخشی با همین نام وجود دارند، امتیازهای بیشتری به شما تعلق خواهد گرفت. بد نیست بدانید که ارتقای دروازه بان یا مهاجم، مدت زمان مشخصی به طول می انجامد که در ازای پرداخت طلا میتوانید این محدودیت را از میان بردارید.

قابلیت هایی که برای “کات” نام بردیم، آن را به یک بازی سرگرم کننده و در عین حال هیجان انگیز تبدیل کرده اند که حس رقابت را به خوبی در شما به وجود می آورد. هرچند ایده پردازی های بیشتر میتواند باعث جذاب تر شدن بازی فوق گردد اما باید گفت که غیر از نواقص جزئی مثل روش ثبت نام و تشخیص کاربران، کمبود خاصی در آن به چشم نمیخورد. وجود ویژگی های مذکور باعث میشود تا بتوانیم این بازی را به عنوان یک نمونه حرفه ای و منتخب معرفی کنیم.

بازی کات

قیمت :

برای دریافت این بازی اندرویدی، نیاز به پرداخت هزینه نیست و میتوانید از انجام آن بطور رایگان لذت ببرید. البته اگر قصد دارید که بازیکنان خود را سریعتر پیشرفت دهید و در جدول رتبه بندی از دیگر کاربران جلو بزنید، باید بسته های سکه را با قیمت مناسب از بخش فروشگاه “کات” خریداری کنید.