همه آنچه که باید در مورد «ال‌جی جی۷» بدانید

کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که از این گوشی هوشمند اواخر ماه فوریه یا اوایل ماه مارس رونمایی شود و قیمت آن بر اساس حافظه داخلی بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار تغییر می‌کند.

موبنا – از هم اکنون تا زمان معرفی رسمی و ورود گوشی هوشمند «ال‌جی جی۷» مدت کمی باقی مانده است و شرکت کره‌ای همه فعالیت‌های لازم را به انجام رسانده است تا با این محصول جدید هواداران خود را غافلگیر کند.

گوشی هوشمند «ال‌جی جی۶» نخستین پرچمدار موبایلی جهان بود که استاندارد ۱۸:۹ داشت تا یک لایه باریک اطراف نمایشگر را بپوشاند و تحولی به نام «نمایشگر بدون لبه» در عرصه گوشی‌های هوشمند ایجاد شود. گوشی هوشمند «ال‌جی وی۳۰» هم مدتی بعد بر اساس همین استاندارد وارد بازار شد و مورد استقبال کاربران قرار گرفت.

شرکت کره‌ای هم اکنون گوشی هوشمند جی۷ را به گونه‌ای طراحی کرده است که لبه ها در اطراف نمایشگر به حداقل رسیده‌اند و کاربر در سطح روی گوشی هوشمند خود هیچ بخش اضافی را مشاهده نمی‌کند. بدنه این گوشی هوشمند فلزی است و تنها یک لابه باریک از آن اطراف نمایشگر لمسی بزرگ را می‌پوشاند.

این گوشی هوشمند فاقد جک استاندارد ۳.۵ میلیمتر هدفون است و در عوض کاربران می‌توانند از ورودی یو‌اس‌بی تایپ-سی در آن استفاده کنند. نمایشگر یکپارچه این گوشی هوشمند از نوع اِی‌ام‌اواِ‌ل‌ای‌دی است اندازه آن با مدل وی۳۰ برابری می‌کند.

زمانی که گوشی هوشمند «ال‌جی وی۳۰» وارد بازار شد دوربین دیجیتالی آن بزرگترین دیافراگم را در اختیار داشت. دیافراگم f/1.6 قادر بود حداکثر نور را حسگر ۱۶ مگاپیکسلی کند و در کنار آن از یک حسگر ۱۳ مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.9 هم استفاده شده بود. هم اکنون منابع آگاه اعلام کرده‌اند که سیستم مشابه برای گوشی هوشمند «ال‌جی جی۷» هم استفاده می‌شود و البته در این محصول کیفیت حسگر دوربین ارتقا یافته است.

برای این گوشی هوشمند تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ در نظر گرفته شده است که چهار هسته ۲.۸۵ گیگاهرتزی و چهار هسته ۱.۸ گیگاهرتزی را شامل می‌شود و  از آن به عنوان قدرتمندترین تراشه موبایلی جهان یاد می‌کنند. این گوشی هوشمند به احتمال قوی با رم ۶ یا ۸ گیگابایتی وارد بازار می‌شود حافظه داخلی در نظر گرفته شده برای آن بین ۶۴ تا ۲۵۶ گیگابایت است.

کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که از این گوشی هوشمند اواخر ماه فوریه یا اوایل ماه مارس رونمایی شود و قیمت آن بر اساس حافظه داخلی بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار تغییر می‌کند.

دنبال کنید @ اینستاگرام