پیکسل بعدی گوگل را هم اچ‌تی‌سی می‌سازد

شرکت گوگل هم اکنون در حال طراحی و توسعه پرچمدار بعدی خود یعنی «پیکسل ۳» است و در این میان گفته شده است که وظیفه تولید این گوشی هوشمند را هم ا‌چ‌تی‌سی برعهده دارد.

موبنا – گوگل اعلام کرد فرآیند خرید مرکز تولید دستگاه‌های موبایلی اچ‌تی‌سی را تکمیل کرده است و با پرداخت ۱.۱ میلیارد دلار از هم اکنون به طور کامل مدیریت آن را برعهده دارد. این یک اتفاق خوب محسوب می‌شود تا همکاری‌های جدید گوگل با شرکت تایوانی بتواند نسل جدید گوشی‌های هوشمند اندرویدی را بهتر و کاملتر روانه بازار کند.

خریداری مرکز توسعه دستگاه‌های موبایلی شرکت اچ‌تی‌سی این امکان را برای گوگل آسان‌تر کرده است تا بتواند گوشی‌های هوشمند خود را تولید کند. گوگل فرآیند تولید گوشی‌های خود را برون‌سپاری کرده است و سری گوشی‌های پیکسل گوگل به کمک شرکا به تولید می‌رسند.

گروه مهندسان اچ‌تی‌سی پیش از این تجربه طراحی و توسعه گوشی‌های پیکسل گوگل را داشته‌اند. این افراد نخستین گوشی هوشمند لمسی جهان، نخستین گوشی مجهز به بدنه فلزی و … را تولید کردند و شرکت گوگل هم اکنون می‌کوشد به کمک مرکز تحقیق و توسعه اچ‌تی‌سی مدل بعدی سری گوشی‌های پیکسل را بهتر و کامل‌تر طراحی کند.

«ریک اوسترلو» مدیر مرکز توسعه سخت‌افزاری گوگل اعلام کرد که خریداری واحد توسعه دستگاه‌های موبایلی اچ‌تی‌سی به کمپانی آنها امکان می‌دهد تا بتوانند سطح گسترده‌تری از بازار منطقه آسیا پسیفیک را در اختیار بگیرند.

او گفت: «واحد توسعه سخت‌افزاری ما وارد سومین سال فعالیت خود می‌شود و گوگل همچنان تصمیم به ادامه سرمایه‌گذاری‌های خود در این زمینه دارد. امروز همکاری‌های جدید ما آغاز شده است و می‌کوشیم به کمک اچ‌تی‌سی در نسل جدید گوشی‌های پیکسل از هوش مصنوعی، نرم‌افزار و سخت‌افزار گوگل بیشتر بهره ببریم».

شرکت گوگل هم اکنون در حال طراحی و توسعه پرچمدار بعدی خود یعنی «پیکسل ۳» است و در این میان گفته شده است که وظیفه تولید این گوشی هوشمند را هم ا‌چ‌تی‌سی برعهده دارد.

دنبال کنید @ اینستاگرام