آغاز فروش دوربینی که خودش می‌داند کی عکس بگیرد (+فیلم و عکس)

گوگل در اکتبر گذشته از تولید دوربینی به نام کلیپس خبر داده بود که با استفاده از فناوری هوش مصنوعی خودش بهترین زمان برای عکاسی را انتخاب می کند، حال فروش این دوربین آغاز شده است.

موبنا – تا به حال اطلاعات فنی چندانی در مورد دوربین یاد شده در دسترس نبوده ولی گوگل فروش بی سروصدای دوربین یادشده را از امروز آغاز کرده است.

این دوربین ۲۴۹ دلار قیمت دارد و تحویل آن به اولین مجموعه خریداران از ۲۷ فوریه اغاز شده و تا ۵ مارس ادامه می یابد. بعد از تحویل اولین مجموعه از دوربین های یادشده فروش مجموعه دوم از آنها اغاز می شود.

دوربین یاد شده در زمانی که رو به سوژه قرار می گیرد با محاسبه عوامل محیطی مختلف در بهترین زمان عکس مورد نظر را از سوژه می گیرد و به خصوص برای والدینی مناسب است که دوست دارند در بهترین زمان از کودک بازیگوش خود عکس بگیرند.

گوگل مدعی است این دوربین امنیت بالایی دارد و سخت افزارهای آن هیچ اطلاعاتی را برای سرورهای خارجی ارسال نمی کنند. تغذیه هوش مصنوعی دوربین یاد شده برای بهینه سازی عملکرد آن با همکاری تعدادی عکاس حرفه ای صورت گرفته که بهترین زمان برای گرفتن عکس را به هوش مصنوعی دوربین مذکور آموخته اند.

 منبع: فارس 

دنبال کنید @ اینستاگرام