نخستین کارت حافظه ۵۱۲ گیگابایتی در راه است

با توجه به ظرفیت بالایی که برای این کارت حافظه در نظر گرفته شده است کاربران دیگر در مورد حافظه داخلی گوشی‌های خود نگرانی ندارند و عکاسان حرفه می‌توانند از این ابزار جانبی جدید استفاده‌های فراوان ببرند.

موبنا – یک شرکت بریتانیایی به نام «اینتگرال مموری» نخستین کمپانی جهان محسوب می‌شود که کارت حافظه ۵۱۲ گیگابایتی از نوع «میکرواس‌دی‌ایکس‌سی» را آماده ورود به ازار کرده است. با قرار دادن این کارت حافظه در بخش ورودی میکرو‌اس‌دی دستگاه، کاربران می‌توانند محتوای مورد نظر خود از جمله عکس و فیلم را تا ۵۱۲ گیگابایت ذخیره کنند. با توجه به ظرفیت بالایی که برای این کارت حافظه در نظر گرفته شده است کاربران دیگر در مورد حافظه داخلی گوشی‌های خود نگرانی ندارند و عکاسان حرفه می‌توانند از این ابزار جانبی جدید استفاده‌های فراوان ببرند.

این کارت‌های حافظه فقط برای گوشی‌های هوشمند طراحی نشده‌اند. دیگر دستگاه‌هایی که می‌توانند از آن استفاده کنند شامل دوربین‌های دیجیتال، دوربین‌های امنیتی و … می‌شوند. بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که کاربران همچنان تمایل به استفاده از کار‌ت‌های حافظه دارند و افزایش محبوبیت اپلیکیشن‌های ارتباطی از جمله اینستاگرام و اسنپ‌چت باعث شده است میزان نیاز آنها به کارت‌های حافظه بیشتر شود.

کارت حافظه ۵۱۲ گیگابایتی اینتگرال سرعت «ویدیو اسپید کلاس ۱۰» را شامل می‌شود و به کاربر امکان می‌دهد تصاویر ویدیویی را با میانگین سرعت ۸۰ مگابایت در ثانیه به آن انتقال دهد. پیش‌بینی شده است فروش جهانی این کارت حافظه از ماه آینده آغاز شود و برای آن گارانتی ۵ ساله در نظر گرفته شده است.