هوش مصنوعی تفاهم و سازش ماشین ها را بیشتر از انسان ها خواهد کرد

با ارتقای هوش مصنوعی مشخص شده، ماشین ها در آینده می توانند در بسیاری از زمینه ها بهتر از انسان ها عمل کنند و حالا این موفقیت به عرصه های تازه ای کشیده شده است.

موبنا – گروهی از محققان بین المللی با ملیت های متفاوت الگوریتم هوش مصنوعی جدیدی را ابداع کرده اند که اجرای بازی بر مبنای الگوهای مبتنی بر همکاری و تفاهم و سازش را ممکن می کند.
محققان می گویند ماشین ها با استفاده از الگوریتم مذکور می توانند تفاهم و دوستی بیشتری با هم در مقایسه با انسان ها برخوردار باشند و جلوی وقوع رفتارهای خصمانه و دشمنی را بگیرند.
در دنیای واقعی تعامل میان انسان ها وماشین ها مستلزم همکاری های طولانی مدت و درک متقابل است و امید می رود این الگوریتم جدید تحقق این هدف را ساده تر کند. محققان می گویند ماشین ها می توانند از این طریق مهارت های اجتماعی خود را تقویت کنند و تعامل بهتری با انسان ها داشته باشند.
هوش مصنوعی از این طریق پیوند بهتری با افراد برقرار می کند و پیشبرد امور مختلف را تسهیل می کند. این الگوریتم جدید S#‌نام گرفته و فعلا برای اجرای بازی های دونفره با موفقیت به کار گرفته شده است. نتایج این بررسی در نشریه نیچر منتشر شده است.

 منبع: فارس 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 3 =