نکته : به دلیل گرافیک بالا و وجود فایل های صوتی مربوط به دیالوگ ها، حجم این بازی اندرویدی زیاد است و به همین دلیل، باید قسمت های دوم به بعد را دانلود کنید.

در بازی کلوپ کارآگاهان با هوش و ذکاوت خود، پرده از راز پرونده های جنایی بردارید.

بازی های دنباله دار

 

جمع آوری مدرک تا کشف حقیقت

همانطور که در فیلم های پلیسی دیده اید، در کلوپ کارآگاهان هم باید با شخصیت های مختلف داستان به گفتگو بپردازید تا سرنخ هایی بدست آورید. جالب اینجاست که دیالوگ های رد و بدل شده بین همه کاراکترها، صدادار هستند و این موضوع حس واقعی بودن را به شما القا میکند. بعد از هر گفتگو، اطلاعاتی بدست خواهد آمد که باید آنها را به عنوان سرنخ کنار هم بچینید.

 

بازی های پلیسی

 

علاوه بر صحبت کردن با دیگر شخصیت های داستان، تعامل با محیط نیز شما را به حل معمای پرونده نزدیک میکند. در روند بازی با نزدیک شدن به اشیایی که نیاز به بررسی دارند، نام آنها در کادر بالای صفحه نشان داده میشود. بعضی مواقع این بررسی سطحی است و در مواقع دیگر به حالت دوربین میروید تا مثل یک کارآگاه دقیق و باتجربه، صحنه را موشکافی کنید. در بین این جستجوها، مدارک و سرنخ هایی نیز بدست می آیند.

 

نکته : حرکت کاراکتر اصلی بازی با سه دکمه جهت نما، دویدن و ارتباط با محیط (باز کردن در، جستجو، سوال کردن و…) کنترل میشود.

 

حل پرونده های جنایی

 

استفاده از سرنخ ها برای پاسخ به سوالات

یک کارآگاه برای پاسخ دادن به سوالاتی که در ذهنش میگذرد، باید سرنخ هایی که بدست آورده را کنار هم بچیند. در کلوپ کارآگاهان و طی جریان بازی، بعضی مواقع یک علامت سوال خواهید دید که با اشاره بر روی آن، تابلوی مدارک باز میشود. شما باید اطلاعات و سرنخ های بدست آمده از جستجوها یا صحبت با دیگر شخصیت ها را در این تابلو قرار داده و به سوالات پاسخ دهید.

علاوه بر تابلوی مدارک کشف شده، در طول بازی اشیایی هم یافت میشوند که از قسمت جعبه ابزار قابل دسترسی هستند. در بعضی جاها باید از این آیتم ها استفاده کنید تا جواب معما را بیابید. همچنین امکان ترکیب آیتم ها با یکدیگر وجود دارد که نحوه انجام این کار در راهنمای تعاملی ابتدای بازی شرح داده شده است.

 

نکته : بازی فوق دارای یک قسمت راهنما نیز هست. اگر به معمایی برخورد کردید که روش حل آن را نمیدانید، باید با خرج طلا از راهنما کمک بگیرید. مثل باز کردن صندوقچه رمزدار!

 

بازی های داستانی

 

سیستم امتیازدهی بازی

کلوپ کارآگاهان دارای سیستم امتیازدهی خاصی نیست و درواقع باید هر مرحله را به پایان برسانید تا قفل قسمت بعدی باز شود. البته همانطور که گفتیم برای استفاده از راهنما به طلا نیاز دارید که این طلا در طول روند بازی بدست می آید. به عنوان مثال وقتی با یک شخصیت گفتگو میکنید و اطلاعات جدید از او میگیرید، سکه های طلا به نمایش درمی آیند که میتوانید با لمس کردن، آنها را جمع آوری کنید. در پایان مرحله نیز بر اساس تعداد طلاهای بدست آمده، از ۱ تا ۳ ستاره امتیاز خواهید گرفت.

 

نکته : با مشاهده ویدیوهای تبلیغاتی نیز میتوانید تعدادی طلا جایزه بگیرید.

 

بازی های دنباله دار

 

نکاتی درباره گرافیک و صدای بازی

در ابتدای مطلب به این نکته اشاره کردیم که حجم زیاد بازی فوق به دلیل گرافیک بالای آن میباشد و به همین دلیل قسمت های دوم به بعد آن باید دانلود شوند. در طراحی محیط و کاراکترهای کلوپ کارآگاهان به جزئیات دقت شده و اجرای خوب انیمیشن ها نیز به جذابیت های آن افزوده است. پخش کامل دیالوگ های بین شخصیت ها، موزیک مناسب و افکت های صوتی جالب در کنار کات سین های سینمایی، حال و هوای یک فیلم پلیسی را در شما ایجاد میکند.

 

نکته : از منوی تنظیمات صفحه اصلی، امکان انتخاب کیفیت گرافیک وجود دارد تا بازی بر روی دستگاه های ضعیف هم به خوبی اجرا شود. همچنین در بخش جعبه ابزار میتوانید صدای دیالوگ ها، موزیک و افکت های صوتی را کم و زیاد کنید.

 

باید گفت که کلوپ کارآگاهان یکی از نمونه بازی های کم نظیر در سبک ماجراجویی است و برای تولید آن باید به تیم “فن آوری اندیشه وران” تبریک بگوییم. شما میتوانید این بازی اندرویدی را از کافه بازار به صورت رایگان دریافت نمایید.

 

نکته : برای انجام مرحله دوم به بعد نیاز به نشان دارید که نشان ها از بخش فروشگاه بازی قابل خریداری هستند.

حل پرونده های جنایی

قابلیت ها و نقاط قوت بازی

  • داستان پردازی خلاقانه
  • گیم پلی سرگرم کننده و جذاب
  • گرافیک زیبا و نزدیک به واقعیت
  • اجرای روان در اکثر گوشی ها (اندروید ۴.۱ به بالا)
  • ارتباط هوشمندانه بین اجزای تشکیل دهنده
نقاط ضعف بازی

  • مورد خاصی وجود ندارد