معرفی برترین اپلیکیشن های 2017:

بهترین اپ های موجود برای افراد مبتلا به آلرژی (+لینک دانلود)

یکی از بهترین راه حل ها برای جلوگیری از آلرژی، دوری از محرک های محیطی حساسیت زا و یا به اصطلاح آلرژن خواهد بود. لازم به ذکر است که چنین امری اغلب امکان پذیر نخواهد بود و فرد ناخواسته در برابر آلرژن ها قرار می گیرد. امروزه اپ هایی طراحی و ساخته شده اند که می توانند به این افراد کمک زیادی کنند.

موبنا – همان طور که می دانید آلرژی نوعی بیماری است که در اثر واکنس بیش از حد سیستم ایمنی بدن فرد به یک آلرژن رخ می دهد. این موضوع می تواند منجر به بروز علائمی شود که کیفیت زندگی شخص را تحت تاثیر خود قرار داده و یا حتی سبب اورژانس های پزشکی می شود. از طرفی انواع مختلفی آلرژی وجود دارد مانند حساسیت به یک ماده غذایی خاص، آلرژی به دارو، حشرات، حیوانات و یا دانه گرده های گیاهان در فصل گرده افشانی. بنابر اطلاعات به دست آمده از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا یا CDC، آلرژی ششمین علت بیماری های مزمن در آمریکا بوده و سالانه بیش از ۱۸ میلیارد دلار هزینه به همراه دارد. در این میان یکی از بهترین راه حل ها برای جلوگیری از آلرژی، دوری از محرک های محیطی حساسیت زا و یا به اصطلاح آلرژن خواهد بود. لازم به ذکر است که چنین امری اغلب امکان پذیر نخواهد بود و فرد ناخواسته در برابر آلرژن ها قرار می گیرد. امروزه اپ هایی طراحی و ساخته شده اند که می توانند به این افراد کمک زیادی کنند. از این رو در ادامه مطلب چند مورد از پر کاربرد ترین برنامه های موجود معرفی خواهند شد.


این اپ به صورت رایگان برای سیستم عامل اندروید و آی او اس قابل دانلود است. هر جای دنیا که باشید، برنامه مذکور قابلیت آنالیز شرایط آب و هوایی و تشخیص اندکس دانه گرده های موجود در هوا را خواهد داشت. بر این اساس پیش بینی روز های آینده نیز امکان پذیر است. افرادی که از آلرژی های فصلی رنج می برند، عاشق این اپ خواهند شد.


برنامه بعدی اپی رایگان برای دستگاه های اندرویدی است. این اپ در واقع نوعی کتاب صوتی بوده که اطلاعات مفیدی را پیرامون تایپ های مختلف آلرژی و نحوه درمان آن ها در اختیار کاربران قرار می دهد. تنها کافیست بر زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید. البته امکان خواندن فایل های صوتی به صورت نوشتاری نیز وجود دارد.


این اپ برای سیستم عامل آی او اس در دسترس است و به منظور استفاده از آن باید ۴.۹۹ هزینه پرداخت کنید. تمام افرادی که به آلرژی مبتلا هستند به خوبی می دانند که چشیدن طعم غذا های مختلف با خیال راحت امکان پذیر نخواهد بود. اما این برنامه با لیستی کامل از مواد غذایی مختلف و خوردنی هایی که احتمال حساسیت زایی بالا تری دارند، به کمک شما می آید. نکته جالب در مورد اپ این است که برای کار با آن نیاز به اتصال اینترنت نخواهد بود.


مورد چهارم این لیست یکی دیگر از اپ های رایگان برای سیستم عامل اندروید و آی او اس است. توصیه می شود افرادی که مبتلا به آلرژی های شدید هستند، با کمک های اولیه در سطح حرفه ای آشنا باشند. این برنامه به صورت گام به گام و از طریق ویدئو های مختلف، اصول پایه ای کمک های اولیه را آموزش می دهد. بدین ترتیب اگر در وضعیتی مانند شوک آنافیلاکسی که تهدید کننده ی حیات است قرار بگیرید و یا فرد دیگری دچار چنین شرایطی شود، با دست پر وارد عمل خواهید شد.


در این اپ کاربردی که با هزینه ۳.۹۹ دلار برای دستگاه های آی او اس طراحی شده است، امکان مشاهده اطلاعات بی نظیری در مورد انواع مواد غذایی وجود دارد. تنها باید از برچسب مورد نظر خود عکس گرفته و آن را توسط برنامه اسکن کنید. طی مدت زمانی کوتاه محتویات محصول همراه با نحوه اثر گذاری آن ها بر سلامتی یک فرد آلرژیک نمایان می شود.


اگر به دنبال اپی رایگان برای دستگاه های اندرویدی و آی او اس هستید که بتواند دستور العمل های پخت سالم و عاری از هرگونه ماده آلرژن را در اختیارتان قرار دهد، این برنامه گزینه ای مناسب به شمار می رود. امکان مدیریت لیست های خرید بر اساس دستور العمل های پخت سالم نیز وجود داشته و بدین ترتیب در وقت شما تا اندازه زیادی صرفه جویی می شود. اطلاعات موجود در اپ از سراسر دنیا گردآوری شده است و در مقایسه با سایر برنامه ها، نسبتا کامل به نظر می رسد.Substitutions با هزینه ۱.۹۹ دلار برای سیستم عامل آی او اس طراحی شده است. به کمک این برنامه می توانید تمام غذا های مورد علاقه خود را میل کنید. البته لازم به ذکر است که محتویات آلرژن غذا با موادی که احتمال حساسیت ندارند جایگزین خواهند شد. لیست کاملی از مواد غذایی مناسب به جای غذا های دریایی، مغز ها و یا گلوتن در دسترس است.این اپ به صورت رایگان برای دستگاه های آی او اس قابل دانلود خواهد بود. در این برنامه می توانید تاریخچه مصرف غذا های مختلف و همچنین علائم آلرژیکی که بروز داده اید را ثبت کنید. بدین ترتیب Foody کمک می کند تا ارتباط میان علائم و ماده ای که سبب وقوع آن ها شده است را متوجه شوید. امکان ذخیره فایل ها به صورت پی دی اف نیز وجود دارد.این اپ نیز یکی دیگر از برنامه های رایگان اندرویدی برای افراد مبتلا به آلرژی است. به کمک این اپ نیز می توانید محصولات غذایی عاری از مواد آلرژن را شناسایی کرده و از بروز علائم جلوگیری کنید. البته باید در این راستا به برنامه کمک کنید چرا به تنهایی قادر به تشخیص تمامی آلرژن های ممکن نخواهد بود.


 منبع: پول نیوز | رکسانا دانیالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =