پورشه برای تعمیر خودروهای خود عینک هوشمند ساخت

سیستم داخلی این عینک هوشمند به گونه‌ای است که اگر راننده نتواند مشکل اتومبیل خود را تشخیص دهد و آن را برطرف کند، می‌تواند از عینک مذکور کمک بگیرد.

موبنا – شرکت خودروسازی پورشه یک زیرمجموعه ویژه موسوم به «تِک لایو لوک» وظیفه توسعه فناوری‌های هوشمند محصولات آن را برعهده دارد. این مرکز هم‌اکنون در حال کار کردن روی یک دستگاه عینک هوشمند با قابلیت واقعیت افزوده (AR) است.

سیستم داخلی این عینک هوشمند به گونه‌ای است که اگر راننده نتواند مشکل اتومبیل خود را تشخیص دهد و آن را برطرف کند، می‌تواند از عینک مذکور کمک بگیرد تا به صورت مستقیم به گروه پشتیبانی شرکت پورشه در شهر آتلانتا متصل شود و آنها به صورت دقیق همه بخش‌های خودرو را تحلیل کنند و مشکل را به صاحب خودرو اعلام کنند.

این عینک هوشمند به گونه‌ای ساخته شده است که در هر نقطه از کره خاکی و در هر ساعت از شبانه روز می‌توان از آن استفاده کرد. چراغ‌های LED که در اطراف عینک کار گذاشته‌ شده‌اند فضای پیرامون را به اندازه کافی روشن می‌کنند تا در تاریک‌ترین موقعیت هم کارشناسان پورشه بتوانند از موتور اتومبیل و دیگر بخش‌های بدنه آن بازدید کنند.

دوربین نصب شده روی این عینک هوشمند بسیار باکیفیت است و می‌تواند به صورت خودکار روی هر نقطه فوکوس کند و جزییات را حتی در حد یک پیچ ریز نشان دهد.

البته باید گفت که قابلیت‌های واقعیت افزوده عینک بدون افزودن ابزارهای جانبی ارایه نمی‌شود. گروه پشتیبانی پورشه در آتلانتا به واسطه گوشی هوشمند متصل به دستگاه بولتن خدمات فنی و اطلاعات لازم برای تعمیر بخش مورد نظر را به صورت مستقیم به عینک هوشمند ارسال می‌کنند و سپس فرد تعمیرکار می‌تواند بدون آنکه سراغ رایانه شخصی برود و سرویس پست الکترونیکی خود را باز کند، همه اطلاعات مورد نیاز را در اختیار داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 12 =