مایکروسافت سه سال قبل گوشی با نمایشگر یکپارچه و بدون لبه ساخته بود (+عکس)

بر اساس گزارش منتشر شده در پایگاه خبری «ویندوز سنترال» قرار بود این گوشی هوشمند اواخر سال ۲۰۱۴ میلادی با نام «لومیا ۴۳۵» با قیمت ۲۰۰ دلار وارد بازار جهانی شود.

موبنا – بیشتر تولیدکنندگان بزرگ گوشی هوشمند هم اکنون دستکم یک محصول با نمایشگر یکپارچه و بدون لبه روانه بازار کرده‌اند تا از این بازار رقابتی عقب نمانند. ولی این اتفاق هم‌اکنون بین شرکت‌های مذکور رواج یافته است تا بهترین گوشی خود را با چنین قابلیتی روانه بازار کنند. سه سال قبل یعنی سال ۲۰۱۴ میلادی ساخت گوشی هوشمند با نمایشگر یکپارچه و بدون لبه امری محال بود و هیچ شرکتی سراغ آن نرفته بود. ولی همان روزها مایکروسافت نمونه اولیه محصولی را ساخت که چنین قابلیتی را داشت.

آنچه که هم‌اکنون منابع آگاه اعلام کردند مربوط به مدل اولیه یک گوشی هوشمند در سری محصولات «لومیا ویندوز فون» می‌شود که مایکروسافت از چند سال قبل روی آن کار می‌کرد. بر اساس گزارش منتشر شده در پایگاه خبری «ویندوز سنترال» قرار بود این گوشی هوشمند اواخر سال ۲۰۱۴ میلادی با نام «لومیا ۴۳۵» با قیمت ۲۰۰ دلار وارد بازار جهانی شود.

متاسفانه «لومیا ۴۳۵» اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی وارد بازار شد و این بار مایکروسافت ترجیح داد نام این محصول را برای یک گوشی هوشمند رده پایین در نظر بگیرد که نمایشگر کوچک ۴ اینچی را شامل می‌شد و لبه‌های نمایشگر هم مانند گوشی‌های معمول بود.

گوشی هوشمند با نمایشگر یکپارچه و بدون لبه مایکروسافت که پروژه توسعه آن متوقف شد با کد «وِلا» در این شرکت دنبال می‌شد و در نهایت قرار بود محصولی با نمایشگر ۵ اینچی با کیفیت ۷۲۰ پیکسلی به دست کاربران برسد. طراحی این محصول به گونه ای بود که آن زمان ۷۹ درصد از سطح روی گوشی به نمایگشر اختصاص میافت و نوار پایینی نمایشگر را کلیدهای لمسی تشکیل می‌دادند.

برای مقایسه با پرچمدارن امروزی، گوشی هوشمند با نمایشگر یکپارچه و بدون لبه از جمله «آیفون اکس» اپل، «گلکسی نوت ۸» سامسونگ و «ال‌جی وی۳۰» به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ۸۰ درصد از سطح روی آنها به نمایشگر اختصاص میابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =