سامسونگ از «آیفون اکس» بیشتر از «گلکسی اس۸» درآمد کسب می‌کند

روزنامه «وال استریت ژورنال» بر اساس یک بررسی دقیق اعلام کرد سامسونگ به ازای هر دستگاه «آیفون اکس» که فروخته می‌شود ۱۱۰ دلار درآمد کسب می‌کند.

موبنا – شرکت سامسونگ وظیفه تولید نمایشگرهای اواِل‌ای‌دی گوشی هوشمند «آیفون اکس» اپل را برعهده دارد و هر یک از این نمایشگرها را به قیمت ۷۰ دلار به شرکت اپل می‌فروشد. ولی نقش سامسونگ در تکمیل پرچمدار اپل به اینجا ختم نمی‌شود و این شرکت دیگر قطعات آیفون را هم تولید می‌کند.

روزنامه «وال استریت ژورنال» بر اساس یک بررسی دقیق اعلام کرد سامسونگ به ازای هر دستگاه «آیفون اکس» که فروخته می‌شود ۱۱۰ دلار درآمد کسب می‌کند.

مرکز تحقیقاتی «کانترپوینت» در جدیدترین گزارش خود توضیح داد با انجام مطالعات اخیر خود پیش‌بینی می‌کند که شرکت اپل تا تابستان ۲۰۱۹ بیش از ۱۳۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند «آیفون اکس» را در بازار جهانی به فروش می‌رساند و این اتفاق میلیون‌ها دلار درآمد را از آن سامسونگ می‌کند تا قطعات گوشی هوشمند مذکور را تکمیل کند.

در مقایسه با این اتفاق، شرکت ساسمونگ طی ۲۰ ماه پیش‌رو از زمان عرضه گوشی هوشمند «گلکسی اس۸» تنها ۵۰ میلیون دستگاه از آن را خواهد فروخت. شرکت سامسونگ به کمک زیرمجموعه‌های خود به ازای هر یک دستگاه «گلکسی اس۸» که فروخته می‌شود ۲۰۲ دلار درآمد کسب می‌کند. در مجموع این شرکت از گوشی خود ۴ میلیارد دلار درآمد به دست می‌آورد که این رقم نسبت به درآمدی که از «آیفون اکس» کسب می‌کند کمتر است.

شرکت اپل سال گذشته ۳۵ درصد از درآمد به دست آمده برای فروش گوشی‌های هوشمند خود را برمی‌داشت که این اتفاق رضایت شرکت‌های همکار را به دنبال داشت. با این اتفاق اگر میزان فروش گوشی‌های هوشمند آیفون یعنی بزرگترین رقیب سامسونگ افزایش یابد، این شرکت کره ای خوشحال خواهد شد.

دو شرکت سامسونگ و اپل به عنوان پردرآمدترین شرکت‌های جهان برگزیده شده‌اند و باید توجه داشت که هر دو آنها درآمد اصلی خود را از فروش گوشی‌های هوشمند به دست می‌آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 4 =