فهرست ناامن‌ترین رمزهای عبور سال ۲۰۱۷ (+عکس)

در اینجا لیستی آورده شده است که ضعیف ترین و ناامن ترین رمزهای عبور که کاربران جهانی همچنان اصرار به استفاده از آنها را دارند را نمایان می کند.

موبنا – همه کاربران جهانی به خوبی می‌دانند که ۱۲۳۴۵ آسان‌ترین و به قولی بدترین رمز عبور محسوب می‌شود و نباید آن را برای حساب کاربری خود انتخاب کنند. با این وجود نتایج حاصل از بررسی‌های جدید نشان داده است که همچنان گروهی از کابران این عبارت را برای رمز عبور حساب‌های کاربری یا کارت اعتباری خود مورد استفاده قرار می‌دهند.

خبرگزاری زد‌.دی.‌نت به منظور آنکه لیست پرکاربردترین رمزهای عبور ناامن را مشخص کند یک نظرسنجی جهانی انجام داد و از کارشناسان امنیتی پرسید کدام عبارت‌ها هستند که کاربران نمی‌توانند آنها را کنار بگذارند و همچنان در قالب رمز عبور از آنها استفاده می‌کنند. در اینجا لیست پاسخ کارشناسان امنیتی در مورد رمزهای عبور ناامن آورده شده است که علی‌رقم تاکید و تلاش مکرر کارشناسان، کاربران جهانی همچنان تاکید به استفاده از آنها دارند. این لیست نشان داد در کشور آمریکا طی چند سال اخیر مرسوم شده است که افراد نام بازیگر یا فیلم مورد علاقه خود را به عنوان رمز عبور استفاده کنند که این هم می‌تواند ناامن باشد.

«عثمان چودهاری» مدیر تولید مرکز امنیتی VIPRE در این خصوص گفت: «ما بر اساس بررسی‌های دقیق و پسوردهای لو رفته این لیست را تهیه کردیم. به تازگی مشخص شده است که کاربران تمایل زیادی به انتخاب نام بازیگرها، فیلم‌ها، ورزشکارها، سلبریتی‌ها و … دارند و این لیست را منتشر می‌کنیم تا مردم متوجه شوند که رمز عبور آنها تا چه اندازه ناامن است».

Admin

این کلمه به معنی مدیر سایت یا شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. ولی هنوز گروه وسیعی از کاربران تمایل دارند شناسه کاربری یا رمز عبور خود را Admin انتخاب کنند.

 

StarWars

«اندرو موریس» از کارشناسان امنیتی مرکز Endgame توضیح داد در جریان هک گسترده Exploit.in که بر اساس آن ۸۰۰ میلیون شناسه کاربری و رمز عبور لو رفت تا اطلاعات مربوطه در اینترنت حراج شود، یکی از پرکاربردترین رمزهای عبوری که کاربران استفاده کرده بودند نام فیلم‌ها بود. در این میان می‌توان گفت StarWars محبوب‌ترین فیلم سینمایی بود که کاربران از آن به عنوان رمز عبور محبوب خود استفاده کرده بودند.

 

عبارت‌های حاوی کلمه Jennifer

این کلمه هم که به «جنیفر لاورِنس» بازیگر هالیوودی برمی‌گردد از جمله رمزهای عبور بود که در جریان هک گسترده Exploit.in مشخص شد کاربران آن را به صورت گسترده مورد استفاده قرار داده‌اند.

 

Jesus

به زبان فارسی به معنی «حضرت عیسی» است و بررسی‌ها نشان می‌دهد کاربران مسیحی در جهان تمایل زیادی به انتخاب این نام به عنوان رمز عبور خود دارند.

 

Maggie

نام یک فیلم علمی-تخیلی است که در مه ۲۰۱۵ روی پرده سینما به نمایش درآمد همچنان پس از گذشت دو سال کاربران زیادی هستند که نام این فیلم را به عنوان رمز عبور خود انتخاب می‌کنند.

 

TrustNo1

نخستین سری از این سریال محبوب سال ۲۰۰۲ میلادی منتشر شد و هم‌اکنون نهمین فصل از آن برای علاقمندان و هواداران به نمایش درآمده است و مردم تمایل زیادی دارند نام این سریال را در اطلاعات محرمانه حساب کاربری خود مورد استفاده قرار دهند.

 

Mynoob

تعداد زیادی از کاربران این عبارت را به عنوان رمز عبور خود استفاده می کنند و این طور که مرکز امنیتی «کیپِر سکیوریتی» اعلام کرده است از بین رمزهای عبور لو رفته در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۰ میلیون مورد همین عبارت بوده است. همچنین در سال ۲۰۱۶ میلادی اعلام شد Mynoob یکی از ۲۵ رمز عبور ناامن در جهان محسوب می‌شود.

 

Ut4luke

این کلمه در اصل مخفف عبارت Use the Force, Luke است که به صورت زیر ترجمه می‌شود: «از نیروی لوقا استفاده کن». پیش از این یک فیلم سینمایی هم با همین نام ساخته شده بود و کارشناسان امنیتی می‌گویند کلمه مذکور از جمله رمزهای عبور محسوب می‌شود که در کمتر از یک دقیقه می‌توان آن را پیدا کرد. «جِیسون هانگ» از اساتید دانشگاه «کارنگی ملون» آمریکا در حوزه علوم رایانه در این خصوص می‌گوید: «هر چیزی که از عبارت‌ها و عوامل ساده در آن استفاده شده باشد به راحتی قابل هک شدن است».

 

Superman

این نام حتما برای شما هم آشنا است و تاکنون فیلم‌های فراوانی از روی این شخصیت ساخته شده است. «آجیت سانچِتی» مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران مرکز امنیتی «پریمپت» به همراه گروهش چندی پیش لیستی از ناامن‌ترین رمزهای عبور جهان را منتشر کردند و مواردی که در ابتدای این لیست آورده شده بود شخصیت فیلم‌های علمی-تخیلی بود. به هر حال اگر شما هم یکی از هواداران فیلم‌های «سوپرمن» هستید شانس زیادی وجود دارد که به زودی هک شوید.

 

Rental148

این نام به فیلم سینمایی موزیکال Rent برمی‌گردد که پس از گذشت چند سال هنوز هم هواداران زیادی دارد. این روزها عبارت مذکور در فرهنگ لغت هکرها کاربرد زیادی دارد و از نخستین کلماتی محسوب می‌شود که برای هک کردن یک حساب کاربری سراغ آن می‌روند. «آر.جِی گازارک» از کارشناسان مرکز امنیتی «سایکوتیک» در این خصوص می‌گوید:‌ «موارد بسیار زیادی را مشاهده می‌کنیم که از کلمه rent به عنوان رمز عبور استفاده می‌کنند. این کلمه بسیار آسان است و حدس زدن آن به راحتی صورت می‌گیرد».

 

ChrisBrown

«کریس براون» از بازیگران مشهور سینمای آمریکا محسوب می‌شود که نمی‌توانید باور کنید نام او تا چه اندازه به عنوان یک رمز عبور محبوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. سانچِتی بر این باور است یکی از عواملی که باعث می‌شود حساب های کاربری به آسانی هک شوند نام این بازیگر آمریکایی است. بیشتر هواداران او همچنان اصرار دارند رمز عبور خود را ChrisBrown انتخاب کنند.

 

YourMom

به گفته مرکز امنیتی «موریس» یکی دیگر از رمزهای عبور لو رفته در جریان هک گسترده Exploit.in که کاربران روی آن تاکید فراوان داشتند همین عبارت بود.

 

MyMomIs#1

عبارت‌های مشابه نظیر MyMom، MyDad، MySister و … به معنی مادر من، پدر من، خواهر من، به عنوان یکی از محبوب‌ترین رمزهای عبور شناخته شده است و هکرها برای ورود به حساب‌های کاربری همیشه از آن استفاده می‌کنند.

 

۰۰۷Bond

این عبارت برای بسیاری از کاربران یادآور یکی از مشهورترین فیلم‌های تاریخ سینمای جهان است. کاربران زیادی هستند که همچنان تمایل دارند از این عبارت و مشابه آن از جمله ۰۰۷GoldFinger، ۰۰۷BondGirls  و … به عنوان رمز عبور خود استفاده کنند.

 

نام گربه خانگی

«اندرو نیومن» مدیرعامل مرکز امنیتی «ریزِن سافتوِر» این نوع انتخاب رمز عبور را بین خانم‌ها بسیار مرسوم می‌داند و بر این اساس اگر یک نفر نام گربه خانگی شخصی را بداند، به راحتی می‌تواند با چند بار آزمون و خطا وارد حساب کاربری او شود.

 

NCC1701D

این عبارت در اصل کد ثبت شده برای کشتی فضایی اینترپرایز است که البته مدل دیگر آن یعنی کشتی فضایی دیسکاوری با کد NCC-1031 هم به عنوان رمز عبور محبوبیت بالایی دارد.

 

Princess

«مَت دیوُست» مدیر مرکز امنیتی «اَسنچِر سکیوریتی» این عبارت را در فرهنگ لغت پسوردهای ناامن بسیار مرسوم می‌داند و بررسی‌ها نشان داده است که بسیاری از کاربران از آن استفاده می‌کنند. کارشناسان امنیتی بر این مسئله تاکید دارند که عبارت‌هایی مثل Prince و Princess از جمله رمزهای عبور مرسوم محسوب می‌شوند که هکرها در اولین گام آنها را امتحان می‌کنند.

 

Patriots

این عبارت نام یکی از محبوب‌ترین تیم‌های فوتبال آمریکایی است که در شهر بوستون حضور دارند و در لیگ فوتبال ملی آمریکا هر سال موفقیت‌های فراوانی را به دست می‌آورند. بسیاری از کاربران آمریکایی تمایل دارند از این نام به عنوان رمز عبور خود استفاده کنند.

 

SpongeBob

شخصیت کارتونی «باب اسفنجی» برای همه گروه‌های سنی محبوبیت زیادی دارد و کاربران هم ترجیح می‌دهند از آن به عنوان رمز عبور خود استفاده کنند.

 

JustinBieber

این خواننده طی چند سال اخیر شهرت بسیار زیادی پیدا کرد و همچنان گروه وسیعی از هواداران او ترجیح می دهند رمز عبور خود را نام این خواننده در نظر بگیرند.

 

Batman

این نام که به یکی دیگر از شخصیت فیلم‌های علمی-تخیلی برمی‌گردد برای بسیاری از علاقمندان به این قبیل فیلم‌ها محبوبیت دارد و حتی برای درگاه امنیتی آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

۲beornot2be

این عبارت در زبان فارسی به معنی «بودن یا نبودن» ترجمه می‌شود و در اصل به نمایشنامه معروف هَملت برمی‌گردد.

 

Killer

این فیلم سینمایی نخستین بار آپریل ۲۰۰۸ به نمایش درآمد و اگرچه نزدیک به یک دهه از زمان پخش آن می‌گذرد، ولی هنوز کاربران زیادی وجود دارند که ترجیح می‌دهند از این نام برای رمز عبور خود استفاده کنند.

 

Dragon

به معنی اژدها سوژه بسیاری از فیلم‌های سینمایی در طول تاریخ بوده است و همچنان تعداد زیادی از کاربران این نام را برای رمز عبور خود به کار می‌گیرند.

 

Hellokitty

این شخصیت تخیلی را نخستین بار یک شرکت ژاپنی به نام «سانریو» معرفی کرد و شخصی به نام «یوکو شیمیتزو» طراح آن بود. امروزه این گربه کوچک در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =