مدل مفهومی آخرین خودرو برقی BMW زیر پای شما (+عکس)

در حالی که بدنه این خودرو قابلیت‌های منحصر به‌فرد و قابل ملاحظه‌ای را در اختیار گرفته است، بسیاری از کارشناسان از آن به عنوان بهترین طراحی خودرو در نمایشگاه بین‌المللی فرانکفورت یاد می‌کنند.

موبنا – شرکت BMW این روزها به فکر آن است تا ۱۰۰ سال پیش روی خود را ببیند و به درستی مشخص کند اتومبیل‌های آن طی یک قرن آینده به کدام سمت می‌روند. با این چشم‌انداز شرکت آلمانی طرح «ویژِن نکست ۱۰۰» را پیش می‌برد و مبتنی بر آن آخرین محصول خود را در معرض دید عموم قرار داده است. این محصول آخرین مدل مفهومی عرضه شده توسط BMW است که بازدیدکنندگان «نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت» آن را از نزدیک مشاهد کردند.

مدل مفهومی خودرو جدید BMW با نام «آی ویژِن داینامیک» معرفی شده است که شکل ظاهری آن شبیه به هیچ یک از خودروهای امروزی نیست و در حالی که به صورت کاملا برقی عمل می‌کند، قرار است در آینده نزدیک به عنوان مدلی بین i3 و i8 وارد بازار شود.

در حالی که بدنه این خودرو قابلیت‌های منحصر به‌فرد و قابل ملاحظه‌ای را در اختیار گرفته است، بسیاری از کارشناسان از آن به عنوان بهترین طراحی خودرو در نمایشگاه بین‌المللی فرانکفورت یاد می‌کنند.

ستون وسط بین دو شیشه اتومبیل به رنگ مشکی ساخته شده است و به جز زیباتر کردن بدنه باعث می‌شود راننده گستره وسیع‌تری را در محوطه پیرامون خودرو مشاهده کرد. این نوع طراحی بدنه خودرو را یکپارچه‌تر به نمایش می‌گذارد و همسانی بیشتری با سقف شیشه‌ای آن دارد.

در طراحی «آی ویژن داینامیک» سقف خودرو به طور کامل از شیشه ساخته شده است و این اتفاق موجب می‌شود زمانی که این وسیله نقلیه را از نزدیک مشاهده می‌کنید بدنه آن را شیشه‌ای‌تر ببینید.

شرکت BMW تصمیم گرفته است مجموعه‌ای از مشکلاتی که در مدل‌های قبلی خودروهای برقی آن وجود داشت را از بین ببرد تا این محصول بهتر و کارآمدتر به دست کاربران برسد. تنها مشکلی که در این خودرو مشاهده می‌شود این است که اتومبیل‌های برقی مانند خودروهای بنزینی و گازی به جریان هوایی که پنجره‌های جلو وارد موتور می‌شود نیاز ندارند و به همین خاطر BMW مجبور شده است پس از گذشت چندین دهه برای نخستین بار طراحی اتومبیل خود را تغییر دهد. در این مدل از اتومبیل‌های BMW دو پنجره همیشگی که شناسه خودروهای این شرکت آلمانی بود دیده نمی‌شود و با این وجود شرکت سازنده سعی کرده است اصالت خود را همچنان حفظ کند.

باتری‌های الکتریکی زیر بدنه جاسازی شده‌اند و با هر بار شارژ این امکان را فراهم می کنند اتومبیل ۳۷۳ مایل حرکت کند که این رقم با استانداردهای اروپا سازگاری دارد و البته نسبت به استانداردهای آمریکا اندکی بیشتر است. حداکثر سرعت خودرو جدید که فعلا مدل مفهومی آن به نمایش گذاشته شده ۱۲۰ مایل بر ساعت است و با این وجود شرکت سازند می‌گوید این اتومبیل در کمتر از ۴ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۶۲ مایل می‌رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام