اولین خودرو تمام-الکتریکی پورشه؛ «میشِن ای» (+عکس)

خودروی تمام-الکتریکی «میشِن ای» قیمت مشابه ارزان‌ترین مدل «پانامرا» را دارد. بر این اساس می‌توان گفت اتومبیل برقی «میشِن ای» با قیمت ۸۵ هزار دلار عرضه می شود.

موبنا – شرکت خودروسازی پورشه چندی پیش مدل ۲۰۱۹ سری خودروهای «کایِن» خود را معرفی کرد و در این میان منابع آگاه اعلام کردند اتفاق بزرگ بعدی که در این شرکت آلمانی رخ می‌دهد با معرفی محصولی به نام «میشِن ای» صورت می‌گیرد.

«اولیوِر بلوم» مدیرعامل شرکت پورشه امروز در جدیدترین مصاحبه خود اطلاعات اندکی را در مورد نخستین محصول تمام الکتریکی این شرکت منتشر کرد. او طی سخنرانی خود در «نمایشگاه بین‌المللی خودرو فرانکفورت» توضیح داد شرکت پورشه نخستین خودرو کاملا برقی خود را با نام «میشِن ای» تولید می‌کند که قیمت آن مشابه مدل «پانامِرا» در نظر گرفته شده است.

آقای بلوم توضیح داد خودروی تمام-الکتریکی «میشِن ای» قیمت مشابه ارزان‌ترین مدل «پانامرا» را دارد. بر این اساس می‌توان گفت اتومبیل برقی «میشِن ای» با قیمت ۸۵ هزار دلار عرضه می شود و زمان ورود آن به بازار جهانی اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی پیش‌بینی شده است.

اگر پورشه به آنچه که هم‌اکنون گفته است عمل کند، می‌توان قیمت خودرو کاملا برقی «میشِن ای» را با قیمت خودرو برقی «تسلا مدل اس» یکی دانست. البته بلوم مدیر شرکت آلمانی پورشه است و این قیمتگذاری را در مرحله نخست برای بازار اروپا و بریتانیا انجام داده است و بر این اساس هنوز قیمت نهایی این محصول برای آمریکا مشخص نیست.

«میشِن ای» همچنین از نظر ظاهری شبیه به دیگر خودروهای پورشه طراحی شده است و تیپ‌های مختلف دارد که از جمله آنها می‌توان به «میشِن ای اِس» و «میشِن ای جی‌تی‌اس» و همچنین مدل توربو، ۴، جی‌تی۳، و جی‌تی‌۲ دانست.

بلوم همچنین توضیح داد برای این خودروها موتورهای متفاوت طراحی شده است. زمانی که شرکت پورشه نخستین بار در سال ۲۰۱۵ میلادی مدل مفهومی «میشِن ای» را به نمایش گذاشت، این خودرو سواری با حداکثر سرعت ۳۱۰ مایل در ساعت حرکت می‌کرد. پورشه توضیح داد خودرو تمام-الکتریکی آن با قدرت ۶۰۰ اسب بخار حرکت می‌کند و این اتومبیل قادر است در کمتر از ۳.۵ ثانی سرعت خود را از صفر به ۶۰ مایل در ثانی برساند و برای هر دو لاستیک آن دیفرانسیل مجزا در نظر گرفته شده است.

خودرو «میشِن ای» همچنین سیستم ۳۵۰ کیلوواتی را در خود جا داده است تا باتری آن به سرعت شارژ شود و با توضیح شرکت سازنده ۸۰ درصد باتری این محصول در کمتر از ۱۵ دقیقه شارژ می‌شود. این شرکت آلمانی نخستین بار اوایل سال جاری میلادی سیستم ۳۵۰ کیلوواتی خود را روی دیگر خودروها آزمایش کرده بود.

شرکت پورشه همچنین در نظر دارد علاوه بر مدل سواری «میشِن ای»، اتاق‌های دیگری را هم برای این خودرو طراحی کند که البته هنوز خبر بیشتری در این زمینه منتشر نشده است. با این وجود منابع آگاه اعلام کردند یک محصول دیگر با نام «میشن ای گران توریسمو» در شرکت پورشه مراحل پایانی طراحی را پشت سر می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =