بزرگترین شاسی‌بلند BMW ساخته شد: X7 (+عکس)

برای خودروی X7 مدل هیبریدی هم در نظر گرفته شده است و BMW در حالی آن را به نمایش می‌گذارد که به صورت همزمان روی مدل‌های جدید «سری ۸» و Z4 هم فعالیت می‌کند.

موبنا – تنها چند روز تا برگزاری «نمایشگاه بین‌المللی اتومبیل ۲۰۱۷ فرانکفورت» باقی مانده و شرکت آلمانی BMW تصمیم گرفته است در این اتفاق از بزرگترین اتومبیل شاسی‌بلند یا SUV که در طول تاریخ فعالیت‌های خود ساخته است رونمایی کند: «کانسپت X7 آی‌پرفورمنس».

این خودرو غولپیکر که بر اساس مدل X5 ساخته شده است اندازه بزرگتری نسبت به آن دار و در اصل سه ردیف صندلی را شامل می‌شود تا به عنوان بزرگترین خودرو ساخته شده در این شرکت آلمانی معرفی شود. برای خودروی X7 مدل هیبریدی هم در نظر گرفته شه است و BMW در حالی آن را به نمایش می‌گذارد که به صورت همزمان روی مدل‌های جدید «سری ۸» و Z4 هم فعالیت می‌کند.

نخستین نکته قابل ملاحظه در مورد این خودرو شاسی‌بلند مربوط به طراحی آن می‌شود و شرکت مذکور در بخش جلو و پشت آن آرم خود را بزرگتر از حد معمول تعبیه کرده است. این آرم در قسمت جلوی اتومبیل در چراغ‌های LED به چشم می‌خورد که باعث شده است ظاهر خودرو خشمگین به نظر برسد. طراحی خودرو بسیار کاربردی است و استفاده از سه ردیف صندلی باعث شده است به بهترین شکل از فضای داخلی استفاده شود. چرخ‌های بزرگ متناسب با اتاق بزرگ اتومبیل ساخته شده‌اند و در مجموع این محصول بسیار کامل به نظر می‌رسد.

بهترین قابلیتی که در این خودرو جدید به کار گرفته شده در بخش داخلی اتاق دیده می‌شود، یعنی در اصل همان جایی که افراد بیشترین زمان خود را آنجا سپری می‌کنند. شرکت BMW با اتومبیل X7 تمام فناوری‌های نوین را به کار گرفته و سقف این اتومبیل را به صورت کامل از شیشه ساخته است.

از جمله فناوری‌های جدید به کار رفته در این خودرو می‌توان به سیستم به‌روز شده iDrive اشاره کرد که در اصل نمایشگر مرکزی خودرو محسوب می شود و اطراف آن از جنس آلومینیوم، چرم و چوب ساخته شده است. صندلی‌های پشتی هر کدام یک نمایشگر لمسی را شامل می‌شوند و می‌توانند به صورت مجزا برای خود موسیقی یا ویدیو پخش کنند، به سیستم راهبری دسترسی داشته باشند، بازی ویدیویی انجام دهند و به صندلی‌های دیگر پیام بفرستند.

هنوز توان اصلی موتور این اتومبیل اعلام نشده است و با این وجود طی چند روز آینده در فرانکفورت از این خودرو رونمایی می‌شود. اگرچه این خودرو به صورت مفهومی ساخته شده است، ولی شرکت BMW تصمیم خود را برای تولید انبوه این محصول نهایی کرده است و پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک فروش این خودرو آغاز شود.

Tag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 10 =

دنبال کنید @ اینستاگرام