بررسی بازی Angry Birds Islands؛ بازگشت پرندگان خشمگین؟

موبنا – مقصر تمام این اتفاقات هم خود روویو است. طبیعتا بعد از موفقیت های عظیم یک عنوان، سازنده با توسعه بازی هایی مرتبط سعی می کند مجموعه ای که ساخته را گسترش داده و محبوبیت آن را افزایش دهد. روویو برای پرندگان خشمگین همین راه را پیش گرفت که اتفاقا ابتدایش به موفقیت هایی رسید. اما بعدها و با سیاست های غلط که همگی نشان دهنده بی برنامگی این استودیو بودند، سیر نزولی این مجموعه آغاز شد.

عدم خلاقیت، پرداخت ضعیف به مکانیزم های گیم پلی و تکرار مکررات؛ بعد از نسخه استاروارز انگری بردز بازی های این مجموعه تنها یک وظیفه داشتند و آن هم حفظ «نام» سری بود. هدفی که بعضا نتیجه معکوس داشت و موجب شد پرندگان خشمگین بیش از پیش به غروب خود نزدیک شوند. Angry Birds Island که چند روز پیش عرضه گشت هم مشخصا «فقط» با همین هدف پا به میدان گذاشته است.

حالا آیا Angry Birds Island توانسته به این مهم که حفظ نام پرندگان خشمگین هست برسد؟ راستش را بخواهید «بله» ولی نکته اینجاست که Angry Birds Island اصلا پایش را از یک بازی نسبتا سرگرم کننده و معمولی بالاتر نمی گذارد. پرندگان خشمگین حالا در سراشیبی سقوط قرار دارند و آخرین قسمت انگری بردز جای آنکه آن ها را به سمت جلو هل بدهد، این شخصیت ها را در جایی که هستند نگه می دارد تا بیش از این به سمت پایین نروند.

علتش هم کاملا مشخص و معلوم است؛ همانند بازی های اخیر انگری بردز نه خلاقیت های ابتدایی را میبینیم و نه توسعه دهنده سعی به ارائه یک تجربه متفاوت داشته است. اشتباه نکنید، Angry Birds Island ساعت ها می تواند با المان های جذابش شما را پای خود بکشاند ولی نباید انتظار یک معجزه یا تحول داشته باشید. چون در این صورت از آن نا امید خواهید شد.

همانگونه که اسکرین شات ها نشان می دهد، Angry Birds Island عنوانی استراتژی است. همانند همیشه، شما اینجا هم نقش پرندگان خشمگین را دارید با این تفاوت که بعد از اتفاقاتی، حالا خوک های معروف مجموعه انگری بردز به آن ها کمک نموده و بنابراین با مشارکت یکدیگر باید از پس مشکلات بر بیایید. شاید مکانیزم های گیم پلی این عنوان تفاوت چندانی با بازی های مشابه نداشته باشد ولی سازنده با تغییراتی سعی کرده جذابیت ساخته خود را افزایش دهد.

یکی از آن ها را می توانیم چگونگی جمع آوری منابع بنامیم که طبیعتا مهمترین نقش را روی توسعه ساختمان های گوناگون یا شخصیت های مختلف ایفا می کنند. اینجا برای اینکه بتوانید آیتم هایی همانند چوب، سنگ یا ماهی را به دست بیاورید باید با خوک ها به قسمت های مختلف نقشه رفته و آنجا با کلیک روی بخش های مورد نظر، بعد از چند ثانیه منابعی که می خواهید را بگیرید.

عکس بالا به خوبی مکانیزم جمع آوری منابع را توضیح می دهد. با وجود ذات خسته کننده این قسمت، ترغیب بازیکن ها برای جستجوی مکان های مختلف، منطقه های گوناگون و البته تعدد مناسب آیتم ها موجب شده تا خیلی از روند تکراری موجود احساس ناراحتی نکنید. این از توضیحات بخش مدیریتی Angry Birds Island، حالا بیایید به قسمت اکشن آخرین قسمت از مجموعه پرندگان خشمگین بپردازیم.

واقعا انتظار دارید در دنیایی به این بزرگی بدون دشمن به جستجو بپردازید؟ جای جای نقشه و هنگام جمع آوری آیتم ها موجودات گوناگونی هستند که مانع پیشروی شما می شوند. بنابراین باید با کشتن آن ها ضمن کسب تجربه، راه را برای پیروزی خود هموارتر کنید. البته این ها تنها مزایای شکست دشمنان نبوده و همچنان بخش مهم ماجرا مانده است؛ بچه خوک ها.

کارگران شما همین خوک ها هستند و برای پرورش آن ها باید ابتدا بچه خوک ها را پیدا کنید که برای رسیدن به این هدف، شکست دشمنانی که این کودکان را اسیر کرده اند یکی از راه ها خواهد بود. پیش از اتمام مطلب بیایید نگاهی به گرافیک و موسیقی بندازیم. با وجود محیط هایش شاد و متنوع، رنگ بندی آبجکت ها و به خصوص کیفیت بافت ها می توانستند بهتر باشند.

همچنین قطعه استفاده شده شاید به خوبی احساس بودن در دنیایی انگری بردزی را به بازیکن ها منتقل کند اما به واسطه کوتاهی موسیقی موچود مطمئنا بعد از مدتی از شنیدن آن خسته خواهید شد. استودیوی سازنده Angry Birds Islands حتی می توانست برای افزایش جذابیت بخش شنیداری عنوانش از آهنگ های پیشین سری در محیط گیم پلی استفاده کند که متاسفانه اینگونه نشد.

حرفهای خود را اینگونه به پایان می رسانیم که Angry Birds Islands نسبت به بقیه بازی های شبیه سازی/استراتژی عنوان جدیدی نیست. بنابراین اگر تنها از علاقه مندان به پرندگان خشمگین هستید، پیشنهاد می کنیم آن را از دست ندهید. چون برای این سبک، هم اکنون نمونه های خیلی بهتری هم هست و با یک جستجوی ساده می توانید تعداد زیادی از آن ها را پیدا کنید.

نکته: چون Angry Birds Islands به صورت Soft Lunch یا همان محدود عرضه شده، بنابراین برای دانلودش نیازمند برنامه تغییرات آی پی هستید. پیشنهاد می کنیم ابتدا بازی را از این لینک یا این لینک دانلود نموده و سپس بدون استفاده از اپلیکیشن اضافی با دانلود دیتای آن از تجربه خود لذت ببرید.

  • Angry Birds Islands
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: NHN 629
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۸۹ مگابایت

این بازی از روی سرور گوگل پلی حذف شده است

 منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا