اپل فناوری جدید میکرو-اِل‌ای‌دی برای نمایشگرها ارایه می‌دهد

اپل روی این فناوری سرمایه‌گذاری‌های فراوان انجام داده است و هم‌اکنون مدل اولیه نمایشگرهای میکرو-اِل‌ای‌دی ساخته شده است.

موبنا، رضا خواجه‌وند – سال ۲۰۱۴ میلادی اپل شرکتی را با نام «لوکس‌وو» خریداری کرد تا نمایشگرهای میکرو-اِل‌ای‌دی را از این طریق توسعه دهد. فناوری مذکور هنوز به تولید انبوه نرسیده است و با این وجود پیش‌بینی می‌شود بزرگترین تحول بعدی در عرضه نمایشگرهای موبایلی در دستان فناوری «میکرو-اِل‌ای‌دی» باشد.

گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که اپل روی این فناوری سرمایه‌گذاری‌های فراوان انجام داده است و هم‌اکنون مدل اولیه نمایشگرهای میکرو-اِل‌ای‌دی ساخته شده است که این محصول حسگرهای مادون قرمز را هم شامل می‌شود.

نمایشگرهای نوظهور مبتنی بر این فناوری قابلیت‌های گسترده‌ای را در خود جا داده‌اند و از مهم‌ترین مزایای آنها می‌توان به پایین بودن مصرف انرژی، ظرفیت بالای نمایشگر برای به نمایش گذاشتن رنگ‌ها و نور، و تجربه بهتر بصری برای کاربر اشاره کرد.

طی چند ماه گذشته منابع آگاه مختلف در این زمینه خبرهایی را منتشر کردند و تمامی آنها روی این مسئله اتفاق نظر داشتند که فعالیت‌های اپل برای ساخت نمایشگر مذکور مراحل پایانی را پشت‌سر می‌گذارد و به زودی مرحله تولید کارخانه‌ای آن آغاز می‌شود.

پیش‌بینی شده است که اپل این فناوری را به صورت داخلی تولید کند و بر خلاف دیگر قطعات، تولید آن را به شرکت‌های دیگر واگذار نکند. از این رو می‌توان پیش‌بینی کرد در چند سال آینده وابستگی اپل به شرکت‌هایی مانند سامسونگ و ال‌جی کمتر می‌شود.

لازم به ذکر است اپل سابقه طولانی در زمینه توسعه نمایشگرها داشت و «مرکز حق امتیازها و علایم آمریکا» فوریه امسال ۴۸ حق امتیاز جدید برای اپل ثبت کرد که بیشتر آنها مربوط به نمایشگرها می‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =