ساخت کلیسای زیبای ژاپنی بین انبوه پوشش جنگلی(+عکس)

این بنای مدرن و زیبا به گونه‌ای طراحی شده که وقتی افراد برای برگزاری مراسم عبادی به کلیسا می‌روند تصور می‌کنند تمامی بخش‌ها به صورت دست‌ساز ساخته شده است.

موبنا – استدیوی ساختمان‌سازی «هیروشی ناکامورا» به همراه شرکت معماری «اِن‌اِی‌پی» به تازگی تصویر کلیسایی که در یک منطق جنگلی بنا کرده است را منتشر کرد و توضیح داد این کلیسا بخشی از مجموعه قبرستانی محسوب می‌شود که در ساحل یک دریاچه بزرگ در استان سایتاما ژاپن واقع شده است.

این کلیسای بسیار زیبا که از چوب و آلومینیوم ساخته شده است در بین درختان انبوه و سربه‌فلک‌کشیده یک جنگل قدیمی قرار دارد و برای ساخت آن بخشی از جنگل پاکسازی شده است تا کلیسا لابه‌لای درختان بنا شود. این کلیسا که در کنار یک جاده متروک قرار است و پس از آن یک گورستان قدیمی قرار گرفته است، فضای اختصاصی برای پیاده‌روی را شامل نمی‌شود و برای برگزاری مراسم تدفین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی این مجموعه را شرکت «اِن‌اِی‌پی» برعهده داشته است که به صورت ویژه در زمینه معماری فعالیت می‌کند. این مرکز سعی کرده است شکل ظاهری کلیسا را بسیار متفاوت طراحی کند و در عین حال بخش داخلی آن هم به گونه‌ای ارایه شده است که با مراسم عزاداری و خاکسپاری بسیار سازگار است.

طراحی این کلیسا ساختار ژاپنی «گاشو» انجام شده است که این ساختار در بیشتر بناهای این کشور مشاهده می‌شود و بناهای ژاپنی را از دیگر ساختمان‌ها متمایز می‌کند. بر اساس این معماری دو دیوار در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند تا فضای زیر آن با مصارف متفاوت مورد استفاده قرار بگیرد. این بنای مدرن و زیبا به گونه‌ای طراحی شده که وقتی افراد برای برگزاری مراسم عبادی به کلیسا می‌روند تصور می‌کنند تمامی بخش‌ها به صورت دست‌ساز ساخته شده است.

بخش فوقانی سقف کلیسا به گونه‌ای ساخته شده است که هرچه بالاتر می‌رود از زاویه آن کاسته می‌شود تا شاخه‌های بالایی درختانی که در کنار آن قرار گرفته‌اند با مشکلی مواجه نشوند و بتوانند به راحتی به حیات خود ادامه دهند. این کلیسا کاملا متناسب با پوشش جنگلی طراحی شده است و هیچ مشکلی را برای محیط پیرامون خود ایجاد نمی‌کند. اساس طراحی این کلیسا شکل هندسی مثلث و خطوط زاویه‌دار است و این نوع طراحی باعث شده است تا بنای به این بزرگی به راحتی بتواند در بین پوشش جنگلی قرار بگیرد.

خطوطی که بین سقف و کف بنا قرار گرفته‌اند از طبیعت الهام گرفته‌ شده‌اند و فضای داخلی کلیسا در اصل یک سطح زاویه‌دار از تخته‌های چوبی را شامل می‌شود که به صورت عمود به ساختمان قرار دارند. این نوع طراحی داخلی باعث شده است تا این فضای زیبا با پنجره‌های مثلثی رو به جنگل برای انجام مراسم عبادی مناسب‌تر به نظر برسد.

ساختار چوبی کلیسا مبتنی بر الگوهای ریتمیک در امتداد دیوار به گونه‌ای است که عظمت بیشتر دیوارها و سقف را برای افرادی که در آن قرار می‌گیرند القا می‌کند تا فضای معنوی و عبادی بهتر جلوه کند. معماری «گاشو» در اصل بر این مسئله تاکید دارد که دیوارهای صاف بلند می‌بایست بدون سقف بر یکدیگر تکیه کنند تا فضای داخلی شکل بگیرد. سقف این کلیسا از آجرهای آلومینیومی دست‌ساز ساخته شده است که از بالاترین نقطه تا روی زمین امتداد یافته‌اند و همین مسئله بر زیبای بنا افزوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =