بهترین مدادهای نوکی که همیشه همراهتان خواهند بود (+عکس)

مداد اتوماتیک یا همان مداد نوکی خودمان! بی شک یکی از فناورانه ترین تحولات در حوزه تولید لوازم التحریر بوده است.

موبنا، رکسانا دانیالی – شاید زمانی که صحبت از فناوری به میان می آید فقط انتظار داشته باشیم یک کالای دیجیتال متصل به فضای آنلاین با کلی سیم و آی سی و … در برابرمان قرار داشته باشد اما قطعا فناوری و ایده های فناورانه ترکیبی از خلاقیت های ذهنی و تکنولوژی برای تسهیل امور خواهد بود، بنابراین تولید یک وسیله به ظاهر ساده مانند مداد نوکی نیز در نوع خود یک انقلاب فناورانه می تواند باشد.

در میان تمام انواع لوازم التحریر، مداد های نوکی همیشه از جذابیت بیشتری داشته اند. البته این کاربرد وسیع تنها محدود به دوران کودکی و مدرسه نیست، بلکه هم اکنون نیز بهترین ابزار برای یادداشت برداری، مداد نوکی خواهد بود. چرا که به راحتی می توانید نوشته ی خود را پاک کنید و راحتی بیشتری نیز با استفاده از مداد نوکی در اختیار خواهید داشت. در واقع این هنر هیچ گاه از بین نمی رود و بدون مصرف نمی ماند.
حال از دیدگاه روانشناختی نگاهی به مسئله خواهیم انداخت. همان طور که می دانید، نوشتن هر ایده و یا هدفی که دارید، مکرر توسط روانشناسان مختلف توصیه شده است چرا که قدرت بیشتری در دست یابی به آن ها به شما اعطا می کند. نکته ی جالب تر این است که حین استفاده از خودکار برای نوت برداری از اهدافتان و آن چه در ذهن خود پرورش می دهید، قدرت بالا تری احساس خواهید کرد! اما از طرفی دیگر قادر به تغییر آن نخواهید بود. ممکن است در وهله ی اول این صحبت ها به نظرتان بسیار کم اهمیت جلوه کنند، از این رو برای درک بهتر آن باید تنها چند روز تکنیک نوت برداری از ایده های خود را با خودکار و مداد امتحان کنید تا متوجه تفاوت میان آن چه که شرح داده شد، بشوید. بشر همواره موجودی در حال دگرگونی است، دقیقا به همین دلیل باید نوشته های وی نیز قابلیت تغییر داشته باشند. یکی از بهترین ابزار های نوشتار که بتوان قدرت اصلاح و تغییر را هم همراه آن در اختیار داشت، به راستی “مداد نوکی” است! کیفیت مواد مورد استفاده در ساخت مداد نوکی ها، اندازه ی آن ها و همچنین کاربرد روان و راحت از جمله موارد مهمی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند. از این رو در ادامه به معرفی چندین مورد از مناسب ترین مداد نوکی های تولید شده خواهیم پرداخت.


+ Zebra M-301

این مداد نوکی علاوه بر آن که از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است، خریدی ارزان و مقرون به صرفه را نیز در اختیار مشتری هایش قرار می دهد. قیمت Zebra M-301 تنها ۳.۲ دلار است. در نتیجه اگر به دنبال یک مداد نوکی ارزان قیمت و با کیفیت هستید که نگران گم شدنش نیز نباشید، این مدل گزینه ی مناسبی برای جیب شما خواهد بود.

۱


+ Uni-Ball KuruToga

برای آن هایی که روان بودن را به هر چیزی ترجیح می دهند، این نمونه انتخابی عالی خواهد بود. دیگر لازم نیست از مداد های معمولی استفاده کرده و دائم در حال تراش آن ها باشید. Uni-Ball KuruToga از کیفیت مناسبی برخوردار است و با قیمت پایین خود، به خوبی از پس انتظارات مشتری ها بر خواهد آمد. این مداد نوکی ۵ دلار قیمت دارد.

۲


+ Zebra Sharbo X

Zebra Sharbo X را می توان نسخه ای مخصوص حرفه ای ها به حساب آورد. این مداد نوکی نه تنها از ظاهری خیره کننده و زیبا برخوردار است، بلکه ترکیب جالبی از مداد و مداد نوکی را برای علاقه مندان خود به ارمغان آورده است. قیمت ۵ دلاری این مداد نوکی در برابر کیفیت ساخت قابل قبول آن، به معنای خریدی کاملا منطقی خواهد بود.

۳


+ Pentel Twist-Erase III

پاک کن های کوچکی که اغلب مداد نوکی ها از حضورشان برخوردار هستند، تنها به درد اشتباه های کوچک و جزئی خواهند خورد و به وسیله ی آن ها نمی توانید خطا های نوشتاری بزرگ را پاک کنید. از این رو وجود یک مداد نوکی همه فن حریف که بتواند حجم بیشتری از غلط های شما را پاک کند، بسیار مفید است. Pentel کم و بیش از پس از این مشکل برآمده است. این مداد نوکی ۹ دلار قیمت دارد.

۴


+ Pentel GraphGear 1000

اگر مقایسه ای میان قیمت و کیفیت داشته باشیم، قطعا این مورد برنده ی میدان خواهد شد. جنس بدنه ی مداد نوکی از لاتکس و فلز کنگره دار بوده که راحتی بیشتری را حین نوشتن فراهم می کند. Pentel GraphGear 1000 تنها ۹ دلار قیمت دارد و نسبت به کیفیت ساختش، خریدی به صرفه است.

۵


+ Uni-Ball Pipe Lock Drafting Pencil

در این مداد نوکی نیز صفحه ی فلزی مشبک و عملکرد روان در نظر گرفته شده است. از نظر شکل ظاهری نیز می توان آن را جز مداد نوکی های خوش ساخت و زیبا دسته بندی کرد. تمام این امکانات از کیفیت مطلوب گرفته تا طراحی زیبا را تنها با ۱۰ دلار در اختیار خواهید داشت.

۶


+ Alvin Draft-Matic

Alvin Draft-Matic نیز مشابه مداد نوکی قبلی از صفحه ی فلزی مشبک در طراحی خود برخوردار است. کیفیت مناسب و راحتی حین نوشتن، قیمت ۱۱ دلاری این مداد نوکی را توجیه می کند.

۷


+ Staedtler Mars 780 Technical

همان طور که می دانید کمپانی آلمانی استدلر یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید کننده نوشت افزار در جهان است. مداد نوکی های این برند از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار بوده و نسبت به قیمت خود خریدی کاملا مقرون به صرفه را تضمین می کنند. به هر کسی که به صورت حرفه ای از مداد نوکی استفاده می کند، خرید یکی از مداد نوکی های استدلر و به خصوص این مدل توصیه می شود. Staedtler Mars 780 Technical، ۱۱ دلار قیمت دارد.

۸


+ OHTO Promecha OP-1000P

بدنه خوش ساخت به رنگ سفید و نقره ای در کنار کیفیت بالای ساخت این مداد نوکی، آن را تبدیل به گزینه ای مناسب برای خریدی مطمئن کرده است. البته ممکن است برخی افراد چندان از سر بزرگ آن استقبال نکنند. OHTO Promecha OP-1000P 12 دلار قیمت دارد.

۹


+ Pentel Sharp Kerry

ظاهر این مداد نوکی کمی متفاوت از سایر نمونه های این لیست است. اما خرید آن یک مزیت مهم دارد؛ دیگر لازم نیست نگران سوراخ شدن جیب شلوارتان به دلیل نوک تیز مداد نوکی خود باشید. Pentel Sharp Kerry 12 دلار قیمت دارد.

۱۰


Mobna-Telegram

One thought on “بهترین مدادهای نوکی که همیشه همراهتان خواهند بود (+عکس)

  1. مجید پاسخ

    مقایسه خوبی بود برندهای خوب دنیا تغریبا همه آمده بود . البته سلیقه ها متفاوت است اما به نظر من فابر کاستل و کارن داش هم به مجموعه اضافه میکردید هرچند به نظر من گرافگیر پنتل 1000 بینظیر است حتی اگر قیمت هم مد نظر نیاشد از نظر کارکرد با اتودهای نیم میلیون تومانی برابری میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 1 =

دنبال کنید @ اینستاگرام

بلیط هواپیما