اپل TV جایگزین کنسول بازی خانگی شما می شود؟

کمپانی تحت مدیریت تیم کوک اخیراً اندازه قابل استفاده برای توسعه اپلیکیشن های اپل TV را به شکل قابل توجهی افزایش داده است.

موبنا – به عبارت دیگر محدودیت حجم اپلیکیشن ها از ۲۰۰ مگابایت به ۴ گیگابایت رسیده (همانند برنامه های iOS)، در نتیجه از این پس می توان منتظر حضور برنامه های چند رسانه ای سنگین و به خصوص بازی های ویدیویی متعددی از سوی توسعه دهندگان بود.

این تغییر باعث شده برخی از کارشناسان و تحلیلگران تصور کنند نسل جدیدی از اپل تی وی با چیپست هایی قدرتمندتر و حافظه داخلی بیشتر در راه است.

در حال حاضر نزدیک به یک سال و نیم از عرضه نسل چهارم اپل تی وی می گذرد و سیستم های فعلی به چیپست دو هسته ای A8 مجهز هستند؛ در حالی که امسال بهترین فرصت برای رجوع این دیوایس به پردازنده های سری A10 Fusion خواهد بود.

dsc05795_610x407-w600

از طرفی حافظه داخلی مدل های فعلی تنها ۳۲ یا ۶۴ گیگابایت ظرفیت دارند و به اعتقاد اکثر کاربران خیلی سریع پر می شوند؛ در نتیجه بهره مندی نسل آینده از ظرفیت هایی مانند ۲۵۶ گیگابایت یا بیشتر دور از انتظار نخواهد بود.

در این بین «استیو تراتون اسمیت» یکی از توسعه دهندگان باتجربه تصور می کند هدف از رویکرد جدید اپل، حضور در بازار بازی های ویدیویی است و کمپانی ساکن کوپرتینو قصد دارد دستگاهش به نوعی حکم کنسول خانگی زیر تلویزیون را هم بازی کند.

وی معتقد است در واقع اگر نسل جدید اپل تی وی به چیپست های A10 Fusion یا حتی مدل جدیدتری مجهز گردند، به سادگی می توانند کنسول های واقعی حال حاضر بازار مانند نینتندو سوییچ را به چالش بکشند.

اما آیا اپل واقعاً قصد دارد با این روش تا حدودی به خواسته دیرینه هوادارنش یعنی ورود به صنعت گیم پاسخ دهد؟ آیا یک اپل تی وی قدرتمندتر می تواند جایگزین برخی از کنسول های خانگی شود؟

 منبع: دیجیاتو

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 19 =

دنبال کنید @ اینستاگرام