کواکبیان: چرا وقتی امام جمعه مشهد می‌گوید مجلس خانه فتنه است، هیات رییسه مجلس سکوت می‌کند؟

یکی از همکاران برخلاف روابط خوبی که ما با روسیه داریم، اظهارات خوبی را در این زمینه مطرح نکرد و لازم بود نسبت به این موضوع واکنشی نشان داده می شد.

موبنا – نماینده اصلاح طلب مجلس به هیات رئیسه تذکر داد که چرا در برابر اظهارات امام جمعه مشهد سکوت کرده است.

مصطفی کواکبیان طی تذکری در اواخر جلسه علنی امروز مجلس ابتدا به فتنه گر خوانده شدن نمایندگان مجلس ازسوی امام جمعه مشهد و سکوت هیات رئیسه مجلس اعتراض کرد و گفت:‌ هیات رئیسه مجلس برای دفاع از اقتدار و شان مجلس و نمایندگان سوگند خورده است. همین امروز یک سری از دوستان بحث فتنه را مطرح کردند. هیات رئیسه و رئیس مجلس در برابر امام جمعه محترمی که کل خانه ملت را فتنه حساب کرد هیچ واکنشی نشان نداد. مجلس خانه ملت است و قطعا این مسائل نباید علیه مجلس مطرح شود و رئیس مجلس هم موظف بود از مجلس دفاع کند.

او سپس به اتفاقی که روز گذشته در کمیسیون عمران مجلس افتاد اشاره کرد و آن را عجیب خواند. او گفت: در این جلسه که آقای قالیباف هم تشریف آورده بودند کمیسیون به متقاضیان تحقیق و تفحص از املاک نجومی اجازه نداد بحثشان را مطرح کنند و استدلال می کردند که چون پرونده قضائی تشکیل شده مجلس حق تحقیق و تفحص ندارد. آقایان چاقوی خود را کند کردند.

عضو فراکسیون امید افزود: این اتفاق در حالی افتاد که فردای روزی که آقای غندالی دستگیر شد، تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در مجلس به تصویب رسید. ما از هیات رئیسه می خواهیم حتما به کمیسیون عمران تذکر دهد زیرا این کار از طرف هیات رئیسه به کمیسیون ارجاع شده بود و کمیسیون حق ندارد جلوی تحقیق و تفحص را بگیرد.

کواکبیان در پایان به سخنان قاضی پور درباره روسیه واکنش نشان داد: یکی از همکاران برخلاف روابط خوبی که ما با روسیه داریم، اظهارات خوبی را در این زمینه مطرح نکرد و لازم بود نسبت به این موضوع واکنشی نشان داده می شد.

 منبع: خبرآنلاین

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − ده =