داعش ۵۰ تن از نیروهای خود را سر برید

یک منبع آگاه در استان نینوا واقع در شمال غرب عراق روزیکشنبه اعلام کرد: گروهک تروریستی داعش ۵۰ نفراز نیروهای خود را به دلیل فرار از میدان جنگ،‌ سر بریده است.

موبنا – به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز عراق،‌ دادگاه خودخوانده شرعی داعش روزیکشنبه حکم سربریدن ۵۰ نیروی مسلح و وابسته به گروهک تروریستی داعش را به اتهام بازگشت از دین و پس از فرار از میادین جنگ صادر کرده است.

به گفته این منبع آگاه، این افراد در یکی از اردوگاه های مستقر درغرب استان نینوا سربریده شده اند.

این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، افزود: افراد مسلحی که سربریده شدند، از جمله آوارگان به استان نینوا بودند که گروهک تروریستی داعش به اجبار، آنان را واداشته بود که برای داعش بجنگند.

گروهک تروریستی داعش ساکنان استان نینوا عراق را از طریق ایراد خطبه در مساجد برای جنگ در برابر نیروهای عراق تهیج می کند.

درموردی مشابه نیز، منابع آگاه از موصل عراق گزارش دادند که گروهک تروریستی داعش ۲۲ غیر نظامی را در مرکز شهر موصل با جریان الکتریسیته کشته است.

درهمین راستا، گروهک تروریستی داعش روز جمعه نیز، گوش ۲۵ تن از اعضای خود را به دلیل فرار از میدان جنگ در استان نینوا واقع در شمال غرب عراق بریده بود.

این درحالی است که فرمانده نیروهای مسلح در اقلیم کردستان عراق نیز روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای کرد از آغاز عملیات موصل توانستند ۵۰۰ کیلومتر را از اشغال داعش آزاد کنند.

عملیات آزاد سازی موصل از اولین ساعات روز دوشنبه ۲۶ مهرماه آغاز شده و نیروهای عراقی مواضع تروریست های داعش را با آتش سنگین توپخانه در محورهای شمالی و جنوبی هدف قرار دادند.

 منبع: ایرنا 

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =