وزیر کشور: با کسری بودجه مواجه هستیم

وزیر کشور با اشاره به نامگذاری امسال رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور باید گفتمان سازی شود.

موبنا – عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان در فرمانداری دلفان افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی با توجه به مسائل حال، آینده و رصد مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نسخه اقتصاد مقاومتی را برای کشور تجویز کردند.

وی گفت: دولت خود را مکلف به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی کرده است البته نباید فراموش کنیم که وضعیت اعتباری کشور با توجه به کاهش نفت به ۳۷ دلار مناسب نیست و با کسری بودجه مواجه هستیم.

وی وارد کردن پول های دست مردم به چرخه اقتصاد کشور را لازمه تامین منابع مالی و تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: برخی سرمایه های موجود در جامعه کارایی لازم را برای رشد اقتصادی ندارند که صاحبان آنها باید برای ورود سرمایه های خود به چرخه اقتصاد کشور تشویق شوند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه دولت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی با هیچ کس تعارف ندارد، افزود: قرارگاه خاتم به عنوان یک نهاد توسعه ای با منابع محدود دولتی در بسیاری از استان ها در حال اجرای طرح های عمرانی است.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان، کمیته امداد و بسیج طرح های خوبی برای توسعه کشور دارند، اظهار کرد: دولت طرح های مختلفی را به صورت تهاتری یا با قیمت ارزانتر با مشارکت قرارگاه خاتم اجرا می کند.

رحمانی فضلی با اشاره به انتخاب شهرستان دلفان لرستان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی بر لزوم ایجاد ستادی برای هدایت طرح های اقتصاد مقاومتی در این شرستان تاکید کرد و افزود: سند توسعه ای شهری و روستایی دلفان باید تهیه شود.

وی گفت: قصد داریم یک ردیف اعتباری برای ۳۱ شهرستان کشور به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی تعریف کنیم.

 منبع: ایرنا

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هفت =

دنبال کنید @ اینستاگرام