رییس دانشگاه تهران: زمان حضور رئیس‌جمهور در دانشگاه تهران مشخص نیست

رئیس دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه به روال هرساله از رئیس‌جمهور برای حضور در مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی دعوت می‌کند که این دعوت امسال نیز صورت گرفت، اما تاکنون پاسخی از سوی نهاد ریاست جمهوری برای زمان برگزاری این مراسم به دانشگاه اعلام نشده است.

موبنا – دکتر نیلی احمدآبادی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به سفرهای خارجی رئیس‌جمهور که مقارن با آغاز سال تحصیلی بود و همچنین پشت سر گذاشتن ایام عزاداری تاسوعا و عاشورا، تاکنون فعلاً خبری به دانشگاه تهران مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور در مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی حضور می‌یابد یا خیر نرسیده است.

رئیس دانشگاه تهران تأکید کرد: به دلیل اینکه مراسم آغاز سال تحصیلی به صورت نمادین برگزار می‌شود، آغاز کلاس‌های دانشجویان موقوف به برگزاری این مراسم نیست؛ لذا هر زمانی که دفتر ریاست جمهوری به دعوت دانشگاه تهران پاسخ دهد، این مراسم برگزار می‌شود.

وی در پایان در پاسخ به سوالی درباره احتمال برگزار نشدن مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی خاطرنشان کرد: با توجه به سپری شدن روزهای زیادی از آغاز سال تحصیلی و شروع فعالیت علمی دانشگاه‌ها و همچنین برنامه‌های کاری آینده رئیس‌جمهور احتمال برگزار نشدن این مراسم نیز وجود دارد.

 منبع: ایسنا

Mobna-Telegram

دنبال کنید @ اینستاگرام