اپل و راه اندازی مرکز تحقیق و توسعه در قلب تکنولوژیک چین، شنژن

موبنا – در همین راستا، کمپانی اپل اخیرا اعلام کرده که در حال راه اندازی دومین مرکز تحقیق و توسعه خود در خاک چین و این بار در شهر شنژن است. مرکز قبلی اهالی کوپرتینو در پکن قرار داشت و هزینه ای ۴۵ میلیون دلاری صرف ساخت و راه اندازی آن شده بود. گفته می …

موبنا – در همین راستا، کمپانی اپل اخیرا اعلام کرده که در حال راه اندازی دومین مرکز تحقیق و توسعه خود در خاک چین و این بار در شهر شنژن است. مرکز قبلی اهالی کوپرتینو در پکن قرار داشت و هزینه ای ۴۵ میلیون دلاری صرف ساخت و راه اندازی آن شده بود.

گفته می شود که روز سه شنبه، تیم کوک، مدیر عامل اپل سفری غافلگیرکننده به شنژن داشته تا این مسئله را جشن بگیرد. به گفته روزنامه محلی Economic Daily، کوک به تمجید از شنژن به عنوان یکی از قطب های جدید تکنولوژی پرداخته و پیش از این گفته بود که سطح مهارت موجود در کارخانه های شنژن در حال تاثیرگذاری روی دیگر نقاط جهان نیز هست.

به گفته یکی از سخنگویان اپل به نام «جاش رزنستاک» (Josh Rosenstock)، پایگاه جدید در شنژن به مهندسان کوپرتینو اجازه می دهد تا همکاری نزدیک تر و سازنده تری با شرکای اپل داشته باشند. علاوه بر این، تاسیس دو پایگاه در شنژن و پکن با هدف تقویت ارتباطات اپل با شرکای چینی و دانشگاه های این کشور نیز بوده است.

تلاش اپل برای ادغام هرچه بیشتر تجارتش با کمپانی های چینی در حالی صورت می گیرد که فروش آیفون در این کشور کاهش یافته است. نرخ درآمد اپل از چین و دو منطقه تقسیماتی هنگ و کنگ و تایوان، طی سه ماهه اخیر تا ۳۳ درصد نسبت به همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۵ کاهش داشته است که چشمگیرترین صقوط آزاد اپل در میان بازار تمام کشورها به شمار می رود. این کاهش درآمد ناشی از حضور قدرتمند کمپانی های محلی مانند هوآوی، شیائومی و ZTE بوده است.

 منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا