اوباما: میزبانی‌های المپیک هم مثل فیفا از پیش تعیین‌شده است

رییس جمهور آمریکا اعلام کرد انتخاب IOC برای میزبانی‌ها شبیه به انتخاب‌های فیفا است و کمی از پیش تعیین شده است.

موبنا – به گزارش Inside the games، باراک اوباما در تازه‌ترین اظهار نظر خود در مورد میزبانی‌های مسابقات ورزشی صحبت کرد و گفت: به خوبی به یاد دارم کمیته تاثیرگذاری را به کپنهاگ فرستادیم تا برنامه‌های ما را ارائه بدهند. همسرم هم به همراه آن‌ها به آنجا رفت. با این حال فهمیدیم که تصمیمات IOC (کمیته بین المللی المپیک) شبیه به تصمیمات فیفاست و کمی از پیش تعیین شده است. حتی از مرحله اول هم عبور نکردیم؛ در حالی که تمامی پارامترها را داشتیم. فکر می‌کنم شیکاگو بهترین گزینه برای میزبانی مسابقات بود اما این اتفاق نیفتاد.

در انتخابات المپیک 2016 ریو، شیکاگو در راند اول حذف شد و پایتخت دانمارک برای مرحله بعد انتخاب شد که در نهایت نیز ریو با 66 رای انتخاب شد. برخی‌ها هنوز معتقدند حضور اوباما در کپنهاگ باعث شکست زودهنگام شیکاگو شده است. البته اوباما تنها پنج ساعت در کپنهاگ حضور داشت. اوباما بعد از این اتفاق، در افتتاحیه‌های المپیک لندن، سوچی و ریو شرکت نکرد.

این صحبت‌ها در حالی است که حضور لس‌آنجلس در انتخابات المپیک 2024، تصور ضد آمریکایی بودن IOC را کمی از بین می‌برد. احتمال دارد انتخاب هیلاری کلینتون یا دونالدو ترامپ به عنوان رییس جمهور آینده آمریکا باعث شود که لابی‌هایی صورت بگیرد تا لس‌آنجلس در انتخابات سال آینده IOC رای بیاورد.

 منبع: ایسنا 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 3 =

دنبال کنید @ اینستاگرام